Wakacje z nauką języka polskiego dla cudzoziemców

Gregor Niegowski, mat. prasowe | Utworzono: 2016-07-01 18:17 | Zmodyfikowano: 2016-07-01 18:17
A|A|A

Fot. Szkoły Języka Polskiego i Kultury dla Cudzoziemców

Szkoła Języka Polskiego i Kultury dla Cudzoziemców Uniwersytetu Wrocławskiego działa od 1974 roku. W organizowanych przez nią kursach (kursy semestralne, intensywny kurs letni, kursy wyjazdowe i na zlecenie, kursy przygotowujące do egzaminu państwowego z języka polskiego jako obcego oraz roczny kurs przygotowawczy dla osób zamierzających podjąć studia w języku polskim na Uniwersytecie Wrocławskim) bierze co roku udział około 1000 osób z całego świata.

Większość lektorów zatrudnionych w Szkole to pracownicy naukowi Instytutu Filologii Polskiej, posiadający wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka polskiego jako obcego, zdobywane w kraju i na wielu uniwersytetach zagranicznych. Lektorzy związani ze Szkołą są przygotowani do prowadzenia zajęć w wielokulturowych i wielonarodowych grupach, co wymaga nie tylko świetnego warsztatu metodycznego, ale również dobrego przygotowania pedagogicznego.

Szkoła Języka Polskiego i Kultury dla Cudzoziemców stwarza swoim uczniom także możliwość odbywania praktyk w różnych instytucjach kulturalnych i społecznych (m.in. biura poselskie, biura festiwali artystycznych, urzędy, muzea). W ten sposób uczestnicy naszych kursów zyskują dodatkową szansę sprawdzenia swojej znajomości języka polskiego w naturalnym otoczeniu, zdobywają doświadczenia, obserwując działalność różnych instytucji reprezentatywnych nie tylko dla Wrocławia, ale i całej Polski.

Rozpoczęcie 42. Letniego Kursu Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców odbędzie się 4 lipca. Uroczysta inauguracja w gmachu Wydziału Filologicznego UWr (pl. Nankiera 15b, Instytut Filologii Polskiej, sala nr 125 im. T. Mikulskiego) rozpocznie się o godz. 11.30. Po części oficjalnej zaplanowano test kwalifikacyjny (mogą wziąć w nim udział osoby, które mają za sobą kurs językowy trwający minimum 60 godzin lub wykazują podstawową znajomość gramatyki polskiej i słownictwa) oraz pierwsze zajęcia dla grup elementarnych i wykład inauguracyjny.REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama