Żużlowa Ekstraliga: dziś starcie wicemistrza z mistrzem kraju

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-07-03 09:04 | Zmodyfikowano: 2016-07-03 09:04
A|A|A

fot. WTS Sparta Wrocław

Zarówno aktualny mistrz Polski jak i wicemistrz z Wrocławia są dalecy od formy z poprzedniego sezonu. W efekcie obie drużyny otwierają dolną czwórkę tabeli Ekstraligi.

Największym zmartwieniem menedżera WTS Piotra Barona jest nierówna forma jednego z liderów jego drużyny - Macieja Janowskiego. Brązowy medalista piątkowego finału indywidualnych mistrzostw Polski i uczestnik cyklu Grand Prix w lidze jeździ w kratkę. "Magicowi" wciąż brakuje szybkości na dystansie, co odbija się na jego zdobyczach punktowych.

Do tego dochodzi trudna do wypełnienia luka w obsadzie wyścigów juniorskich po kontuzji Maksyma Drabika. Tor w Golęcinie, na którym w tym sezonie wrocławianie rozgrywają swoje mecze w roli gospodarza, też nie jest mocnym atutem Betardu Sparty. Z czterech rozegranych tam spotkań podopieczni Piotra Barona wygrali dwa. W ostatnim musieli się mocno namęczyć, by ostatecznie minimalnie pokonać zespół z Grudziądza.

Swoje problemy mają także rywale z Leszna. Po słabym występie w Toruniu menedżer Byków Adam Skórnicki odsunął od składu Nickiego Pedersena. Za Duńczyka w meczu ze Spartą pojedzie powracający po kontuzji Rosjanin Emil Sajfutdinow. Mocno poobijany jest krajowy lider mistrzów Polski - Piotr Pawlicki, który w trakcie piątkowego finału IMP kilka razy boleśnie zapoznał się z nawierzchnią toru.

Niedzielny mecz w Poznaniu rozpocznie się o godz. 17.00. Emocji z pewnością nie zabraknie, bo obie ekipy są zdeterminowane walką o miejsce w fazie play-off. Przegrany praktycznie straci szanse na awans do czołowej czwórki i będzie skazany na rywalizację o utrzymanie w Ekstralidze.

Awizowane składy:

Unia Leszno
1. Piotr Pawlicki
2. Tobiasz Musielak
3. Emil Sajfutdinow
4. Peter Kildemand
5. Grzegorz Zengota
6. Bartosz Smektała
7.

Betard Sparta Wrocław
9. Tai Woffinden
10. Szymon Woźniak
11. Maciej Janowski
12. Tomasz Jędrzejak
13. Vaclav Milik
14.
15. Adrian Gała

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama