Będzie nowy konkurs na dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2016-07-04 15:16 | Zmodyfikowano: 2016-07-04 15:16
A|A|A

fot. archiwum.prw.pl

Będzie protest w Teatrze Polskim we Wrocławiu? Dziś aktorzy i pracownicy tej placówki domagali się ponownie pozostawienia na stanowisku obecnego dyrektora Krzysztofa Mieszkowskiego lub wybrania na jego następczynię Izabeli Duchnowskiej.

Kategorycznie sprzeciwiają się kandydaturze aktora znanego z M jak Miłość - Cezarego Morawskiego, którego oskarżają o prywatne znajomości z wicemarszałkiem województwa odpowiedzialnym za kulturę Tadeuszem Samborskim:

Sam Tadeusz Samborski, powiedział nam w rozmowie telefonicznej, że nie faworyzuje żadnego kandydata, ale nie wypierał się znajomości z Morawskim. Podkreślił jednak, że dobrze zna wszystkich kandydatów i jedynym kryterium, jakim się kieruje, jest dobro placówki.

Jarosław Perduta, członek komisji konkursowej z ramienia Urzędu, mówi, że zdanie pracowników teatru będzie brane pod uwagę przez komisję, ale zdanie wszystkich pracowników, nie tylko tych przeciwnych Cezaremu Morawskiemu:

O stanowisko dyrektora Teatru Polskiego ubiegało się początkowo czterech kandydatów w tym popierana przez obecnego szefa placówki Izabela Duchnowska, aktor Cezary Morawski, pisarz Andrzej Więckowski oraz szef wrocławskiego OKiS Igor Wójcik.

Przeczytaj więcej:

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama