Zadanie wykonane. Zagłębie awansowało do II rundy el. Ligi Europy

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-07-07 20:40 | Zmodyfikowano: 2016-07-07 20:42

Po pierwszym starciu wszyscy w ekipie Piotra Stokowca mówili, że to był tylko wypadek przy pracy. Rewanż udowodnił, że były to prawdziwe słowa. Ofensywnie grające Zagłębie objęło prowadzenie już w 20 minucie. Po dośrodkowaniu Jana Vlasko skuteczną główką popisał się Lubomir Guldan i było 1:0.

Niespodziewanie po strzelonej bramce "Miedziowi" nie przeprowadzili ofensywnego szturmu i do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Na kolejnego gola czekaliśmy do 64 minuty i znów wszystko zaczęło się od dośrodkowania. Piłkę w pole karne posłał Arkadiusz Woźniak, Łukasz Janoszka zgrał do Łukasza Piątka, a ten uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi Slavii.

2:0 to jednak ciągle był niebezpieczny wynik, bo ewentualna strata gola oznaczałaby, że Zagłębie będzie za burtą eliminacji Ligi Europy. Na szczęście 80 minucie udało się przypieczętować zwycięstwo. Maciej Dąbrowski ustalił wynik meczu i było już pewne, że klub z Lubina może myśleć o kolejnej fazie rozgrywek.

W drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy Zagłębie zmierzy się z Partizanem Belgrad. Pierwszy mecz 14 lipca lubinianie zagrają na wyjeździe. Rewanż zaplanowano na 21 lipca.

Zagłębie Lubin - Slavia Sofia 3:0

Gole: Ľubomír Guldan 20, Łukasz Piątek 64, Maciej Dąbrowski 81

Zagłębie Lubin: Martin Polacek – Aleksandar Todorovski, Maciej Dąbrowski, Lubomir Guldan, Dorde Cotra – Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki – Arkadiusz Woźniak, Jan Vlasko (61' Adrian Rakowski), Łukasz Janoszka (85' Jakub Tosik) – Krzysztof Piątek (77' Michal Papadopulos)

Slavia Sofia: Mario Kirew – Georgi Paszow, Stefan Wełkow, Nikita Siergiejew, Omar Abud – Bożidar Wasew, Emił Martinow (82' Kalojan Krastew), Borisław Bałdżijski, Janis Karabelow (46' Georgi Jomow), Iwajło Dimitrow (67' Martin Stankew) – Sierder Sierderow.