Nikolay Mihaylov z CCC Sprandi Polkowice liderem Sibiu Cycling Tour

| Utworzono: 2016-07-10 09:00 | Zmodyfikowano: 2016-07-10 09:00

Początek jazdy indywidualnej miał miejsce przy wodospadzie Bâlea Cascada na wysokości 1620m nad poziomem morza, a meta usytuowana była przy jeziorze Bâlea Lac (2040 m n.p.m.). Czasówka liczyła 6,8 kilometra, a na ten dystans składało się 13 tzw. agrafek. Średnie nachylenie wynosiła 6,18%, a końcówka prowadziła po otwartym terenie, nad linią lasu.

Pierwszym „pomarańczowym” który zmierzył się z tym podjazdem był Jakub Kaczmarek, a jako ostatni wystartował lider wyścigu, Nikolay Mihaylov. Był on najszybszym z „pomarańczowych”, choć również Branislau Samoilau i Davide Rebellin odnotowali bardzo dobre rezultaty. Uplasowali się oni odpowiednio na 5., 6. i 8 pozycji, tracąc 27, 29 i 35 sekund do zwycięzcy. Jako, że główni rywale Bułgara w walce o końcowy triumf ukończyli zmagania ze słabszym czasem, Mihaylov powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej.

Czasówkę, z wynikiem 16:20:17, wygrał Kiri Podznyakov (Synergy Baku Cycling Project) pokonując Alessio Talianiego (Androni Giocattoli – Sidermec ) i Serghei’a Tvetcova (Androni Giocattoli – Sidermec) o 6 i 10 sekund.

Jutro ostatni etap wyścigu. Kolarze ścigać się będą na pofałdowanej trasie wokół Sibiu.