10 lat za kradzież papierosów

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2016-07-18 20:20
A|A|A

Funkcjonariusze odnaleźli skradzione mienie w aucie, którym uciekali. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 45-letnią kobietę i 37-letniego mężczyznę, podejrzewanych o kradzież z włamaniem do jednego z dyskontów spożywczych w Piechowicach.

Do tego zdarzenia doszło nad ranem 17 lipca 2016 roku w Piechowicach. Para włamała się do jednego z dyskontów spożywczych, skąd ich łupem padły papierosy różnych marek o wartości ponad 4 tysiące złotych. Włamanie uruchomiło alarm, który zaniepokoił jednego z mieszkańców. Mężczyzna powiadomił policję.

Zgłaszający poinformował, że najprawdopodobniej osoby podejrzewane o ten czyn odjechały pojazdem marki BMW. Policjanci ruszyli na ich poszukiwanie. Wskazany pojazd zauważyli schowany na jednej ze stacji paliw w Jeleniej Górze.

Kierowcą okazał się 37-letni mieszkaniec Bogatyni, który jechał z 45-letnią pasażerką. W aucie policjanci znaleźli torbę, w której ukryte były skradzione papierosy. Ponadto mężczyzna posiadał woreczek strunowy z amfetaminą. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Para trafiła do policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama