Sześciu młodych graczy dołączy do kadry w Wałbrzychu

Michał Hamburger | Utworzono: 2016-07-20 19:05
A|A|A

fot. PZKosz

- Pierwszy raz zaprosimy na zgrupowanie kilku młodych zawodników z rozszerzonej reprezentacji oraz z kadry U20. Naszym celem jest nie tylko pokazać im jak pracujemy, ale też żeby zdobywali kolejne doświadczenia, ponieważ za kilka lat to oni mogą stanowić o sile reprezentacji Polski - podkreśla trener reprezentacji Polski Mike Taylor.

Powołania z rozszerzonej kadry Polski, która ostatnio rywalizowała w turniejach towarzyskich w Chinach, otrzymali: Filip Matczak (Asseco Gdynia), Jakub Parzeński (MKS Dąbrowa Górnicza) oraz Jarosław Zyskowski (Polfarmex Kutno). Z drużyny U20, biorącej udział w mistrzostwach Europy dywizji B, dołączą: Maciej Bender (West Virginia University, NCAA), Dominik Olejniczak (University of Mississippi, NCAA) oraz Marcel Ponitka (Stelmet BC Zielona Góra).

Trzej pierwsi gracze będą trenowali z reprezentacją Polski już od 23 lipca. Zawodnicy z kadry młodzieżowej zasilą pierwszy zespół trzy dni później.

Mateusz Ponitka, Adam Waczyński, powracający do kadry po trzech latach Maciej Lampe oraz inni członkowie reprezentacji Polski po raz pierwszy w tym roku zaprezentują się kibicom w meczu sparingowym już w sobotę 6 sierpnia w Hali Widowiskowo-Sportowej Aqua Zdrój w Wałbrzychu. Bilety w cenie 30 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy) dostępne są na abilet.pl

Skład reprezentacji Polski koszykarzy na zgrupowanie w Wałbrzychu (w nawiasie obecny lub ostatni klub, dalej liczba meczów i punktów w kadrze):

Rozgrywający:

Łukasz Koszarek (Stelmet BC Zielona Góra) – 144/922
Marcel Ponitka (Stelmet BC Zielona Góra) – 0/0
Robert Skibniewski (Anwil Włocławek) – 85/312
A.J. Slaughter (Banvit, Turcja) – 17/160
Daniel Szymkiewicz (Rosa Radom) – 0/0

Obwodowi:

Karol Gruszecki (Stelmet BC Zielona Góra) – 16/70
Filip Matczak (Asseco Gdynia) – 0/0
Michał Michalak (Polski Cukier Toruń) – 8/43
Mateusz Ponitka (Stelmet BC Zielona Góra) – 54/394
Michał Sokołowski (Rosa Radom) – 2/3
Adam Waczyński (Río Natura Monbús Obradoiro, Hiszpania) – 86/654
Przemysław Zamojski (Stelmet BC Zielona Góra) – 67/364
Jarosław Zyskowski (Polfarmex Kutno) – 0/0

Podkoszowi:

Maciej Bender (West Virginia University, NCAA) – 0/0
Aaron Cel (Gravelines Dunkierka, Francja) – 32/227
Aleksander Czyż (Giorgio Tesi Group Pistoia, Włochy) – 17/51
Tomasz Gielo (University of Mississippi, USA) – 18/55
Adam Hrycaniuk (Stelmet BC Zielona Góra) – 64/362
Maciej Lampe (Besiktas Stambuł, Turcja) – 49/656
Jarosław Mokros (Energa Czarni Słupsk) – 4/7
Dominik Olejniczak (University of Mississippi, NCAA) – 0/0
Jakub Parzeński (MKS Dąbrowa Górnicza) – 0/0
Szymon Szewczyk (Stelmet BC Zielona Góra) – 84/650

Plan przygotowań reprezentacji Polski:

23.07 - 5.08 obóz przygotowawczy w Wałbrzychu
5 - 6.08 mecze w Wałbrzychu przeciwko Holandii
9 - 11.08 konsultacja szkoleniowa
12 - 14.08 turniej w Wiedniu, rywale: Austria, Słowenia, Szwecja
16 - 18.08 konsultacja szkoleniowa
19 - 21.08 turniej w Niemczech (Ulm), rywale: Niemcy, Rosja, Finlandia
24 - 25.08 dwudniowy turniej we Włocławku z udziałem Gruzji, Szwecji, Belgii

Terminarz kwalifikacji do EuroBasketu 2017:

Polska - Portugalia - środa, 31 sierpnia 2016 r., Włocławek
Białoruś - Polska - sobota, 3 września 2016 r.
Polska - Estonia - środa, 7 września 2016 r.
Portugalia - Polska - sobota, 10 września 2016 r.
Polska - Białoruś - środa, 14 września 2016 r.
Estonia - Polska - sobota, 17 września 2016 r.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama