Polityczna Debata Radia Wrocław

| Utworzono: 2009-01-05 09:37 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Ostra wymiana zdań między Jackiem Protasiewiczem (PO) i Dawidem Jackiewiczem (PiS) towarzyszyła pierwszej części debaty politycznej Radia Wrocław.

Znowu poszło o spór w Radzie Miejskiej Wrocławia, czyli słynne już 10 milionów na Wschodnią Obwodnicę Wrocławia oraz o głosowanie nad budżetem miasta na 2009 rok.

Początek dyskusji był jednak spokojny i pełen dyplomacji. Żaden z polityków nie chciał jasno odpowiedzić na pytanie Tomasza Dudy, czy istnieje jeszcze koalicja w Radzie Miejskiej Wrocławia, koalicja klubu Rafała Dutkiewicza z Platformą Obywatelską.

- Mamy wolę współpracy - zapewniał Jacek Protasiewicz (PO).

- Głosowanie nad budżetem, to otwarcie pola do nowych rozmów, nie twierdzę, że tej koalicji może nie być - przekonywał Paweł Wróblewski (Dolny Śląsk XXI).

A zdaniem Janusza Krasonia (SLD) cały spór tylko dobrze zrobi Wrocławiowi, bo - jego zdaniem - PO była do tej pory tylko dekoracją w Radzie Miejskiej, teraz będzie więcej dyskusji i to dobrze wróży na przyszłość Wrocławiowi. Bo im więcej dyskusji tym lepiej.

Dyskusja zaczęła się jednak zaostrzać. Jacek Protasiewicz wyliczał wady przyjętego na 2009 rok budżetu Wrocławia, m.in.: 1/3 mniej nakładów na budynki komunalne, przeszacowane dochody ze sprzedaży mienia komunalnego, rezygnacja z kilku kluczowych remontów dróg. A Dawid Jackiewicz zarzucał PO bezzasadne ataki na Rafała Dutkiewicza

I konkluzja lidera PO: - PiS jest odpowiedzialny za paraliż komunikacyjny w mieście, a nawet - tu zwracał się do Jackiewicza (PiS): "Pan i prezes Kaczyński żyjecie we własnym wirtualnym świecie. Polacy powiedzieli już PiS-owi dziękujemy, wrocławianie, też powiedzą".

Debata polityczna Radia Wrocław cz. I (Posłuchaj):

Po przerwie też było gorąco, rozmawiano m.in. o tym, czy Barbara Zdrojewska powinna odejść z funkcji przewodniczącej Rady Miejskiej Wrocławia?

Debata polityczna Radia Wrocław cz. II  (Posłuchaj):

 

REKLAMA
Dźwięki
Polityczna Debata Radia Wrocław cz. I
Polityczna Debata Radia Wrocław cz. II

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama