Nie masz jeszcze planów sylwestrowych?

Radio Wrocław | Utworzono: 2008-12-31 10:11 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Kino Helios zaprasza minutę po północy na przedpremierowe pokazy Madagaskaru 2. Kto chce z kina zdążyć na imprezowe powitanie Nowego Roku, może wybrać się na 21.30 na przedpremierowy pokaz filmu "Zmierzchu".

Akademickie Centrum Filmowe stawia i na filmy i na zabawę - w tym roku w kinie Dworcowy sylwester pod hasłem "Czechy na wesoło". Między dwiema premierami - Franciszkiem kobieciarzem oraz Młodym winem, zaplanowano tańce, konkursy i poczęstunek. Organizatorzy nagrodzą najlepsze czeskie przebranie, zapewniają, że nie zabraknie sprawdzianu wiedzy o czeskim filmie, w użyciu będą też najbardziej intrygujące czeskie słówka. Zabawa jak co roku ma trwać do rana.

Także wrocławskie Multikino Arkady jako jedyne kino tej sieci w Polsce zaprasza na sylwestrową imprezę. Oferuje zestaw grudniowych premier, ale także szwedzki stół z polskim jadłem, szampana i taneczną zabawę do rana. Będą też konkursy z nagrodami, a z filmów: Ile waży koń trojański, To nie tak jak myślisz kotku i Just Dance

Ponad 200 osób wieczór sylwestrowy spędzi we wrocławskim Teatrze Współczesnym. Publiczność obejrzy : Kupca Weneckiego w reżyserii Gabriela Gietzk'ego - widowisko wysmakowane , uroczyste i mądre. Po spektaklu we Foyer Teatru , około godz. 21.00 goście wieczoru sylwestrowego , wzniosą toast za lepszy rok. - "Wśród publiczności rozlosujemy cenne nagrody "- mówi dyrektor Wrocławskiego Teatru Wspólczesnego Krystyna Meissner.

Wieczór sylwestrowy w Teatrze Współczesnym rozpocznie się o 19.15., a zakończy ok. 22.30.

 

W Trzebnicy w samo południe startuje 24 Bieg Sylwestrowy. Impreza, jak co roku cieszy się sporym zainteresowaniem. Start potwierdziło już ponad 700 osób, ale będzie ich z pewnością więcej, gdyż zapisywać można się jeszcze przez pół godziny w biurze zawodów przy hali sportowej w Trzebnicy. Trasa będzie liczyła 10 kilometrów a amatorzy sportowego pożegnania starego roku pobiegną innymi niż dotychczas ulicami - z placu Piłsudskiego do hali sportowej. Miejsce "Moreny Czołowej" - jak dawny fragment trasy nazywali zawodnicy zajmie stromy podbieg pod ulicę Witosa. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami od godz. 11.30 do zakończenia biegu, ale dla tych szczególnych sportowców naprawdę warto mieć nieco wyrozumiałości.

W Porębie i Długopolu Zdrój można spotkać kolędników. To uczestnicy warsztatów sylwestrowych Fundacji OVO poświęconych dawnym tradycjom muzycznym ludowego kolędowania. W Porębie i Długopolu zaśpiewają kolędy z Kresów, Dolnego Śląska, a także Kolędy Słowian Wschodnich.

Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim i deptak w Szczawnie Zdroju - w tych miejscach będzie można również pożegnać stary i powitać nowy rok w plenerze. Chętni na zabawę w Grodnie powinni mieć latarki, sylwestrowiczom z uzdrowiska wystarczy dobry humor. W Szczawnie o północy będą też fajerwerki. A gdzie zabawy w plenerze nie będzie? M.in. w Legnicy i w Lubinie. Dlaczego? Zobacz na Dolnoslazak.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama