Pijane kobiety opiekowały się dziećmi

z materiałów prasowych | Utworzono: 2016-08-03 19:12 | Zmodyfikowano: 2016-08-03 19:12
A|A|A

Policjanci z powiatu kamiennogórskiego dwukrotnie wczoraj interweniowali w sprawie sprawowania opieki nad malutkimi dziećmi przez nieodpowiedzialne, pijane matki. W oby sytuacjach przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało bardzo wysokie stężenie alkoholu u kobiet.

W pierwszym przypadku 32 – letnia matka opiekowała się 4 - miesięcznym dzieckiem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci podjęli interwencję około godziny 14.00. Kobieta spacerowała zataczając się ze swoim dzieckiem, które było w wózku. Dziecko zostało przekazane do Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze.

Kolejna sytuacja miała miejsce godzinę później i dotyczyła 29 – letniej kobiety, która będąc w stanie nietrzeźwości opiekował się czwórką małych dzieci. Najmłodsze miało niespełna miesiąc, a najstarsze zaledwie 5 lat. Przeprowadzone badanie wykazało u matki około 2,3 promila w organizmie. Będąc w takim stanie kobieta m.in. karmiła najmłodsze dziecko piersią. W czynnościach udział brali Asystent Rodziny oraz pracownicy MOPS. Niemowlak z podejrzeniem zatrucia alkoholem trafił do szpitala.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tych spraw. Jeśli zebrany materiał wykaże, że kobiety swoim zachowaniem naraziły dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozić im może odpowiedzialność karna. Policjanci o zaistniałych sytuacjach powiadomią też sąd rodzinny, który zdecyduje, co do dalszego postępowania z rodziną oraz małoletnimi.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama