Policjanci odzyskali blisko 60 skradzionych rowerów

z materiałów prasowych | Utworzono: 2016-08-08 16:00
A|A|A

Funkcjonariusze dolnośląsko – saksońskiej policyjnej grupy NYSA ze Zgorzelca prowadzili działania wymierzone w osoby podejrzewane o przestępczość przeciwko mieniu na obszarach przygranicznych, po polskiej i niemieckiej stronie. W efekcie prowadzonych działań i związanych z nimi realizacji, policjanci rozbili grupę przestępczą trudniącą się przede wszystkim kradzieżami rowerów. Zatrzymano łącznie 4 mężczyzn i kobietę podejrzanych o kradzieże i paserstwa jednośladów. Ich łupem padały głównie drogie rowery. Zatrzymani są podejrzewani o kradzież jednośladów o łącznej wartości ponad 1 miliona złotych.

Do zatrzymań doszło po tym, jak funkcjonariusze pracując nad tą sprawą ustalili, że na terenie Zgorzelca, w wynajmowanych garażach, mogą znajdować się kradzione rowery. Policjanci rozpoczęli obserwację wytypowanych miejsc. Po kilku dniach pojawiły się osoby, które zaczęły pakować rowery na busa. Wtedy do akcji wkroczyli funkcjonariusze. Już po sprawdzeniu pierwszych jednośladów okazało się, że skradzione zostały na terenie Niemiec.

Łącznie w dwóch garażach policjanci zabezpieczyli ponad 20 rowerów. Funkcjonariusze zatrzymali także małżeństwo obywateli Niemiec, podejrzanych o kradzieże oraz ich polskiego wspólnika – pasera. Dalsze drobiazgowe śledztwo pozwoliło zatrzymać kolejnych dwóch mężczyzn kradnących rowery. Okazali się nimi synowie zatrzymanego małżeństwa.

W miejscowości, w której mieszka paser, podczas przeszukania, policjanci znaleźli kolejne skradzione jednoślady. Tam funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 30 wartościowych rowerów. Na chwilę obecną policjanci odzyskali łącznie kilkadziesiąt rowerów o wartości ponad 150 tys. złotych. Policjanci w dalszym ciągu szczegółowo wyjaśniają wszelkie okoliczności tych spraw.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama