Tu najlepiej inwestować. Znamy trzy lokalizacje

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2016-08-11 11:51 | Zmodyfikowano: 2016-08-11 11:54
A|A|A

Najlepiej przygotowane tereny dla inwestorów na Dolnym Śląsku leżą w Długołęce, Strzelinie i Złotoryi. Tak wynika ze wstępnych wyników konkursu "Grunt na Medal" organizowanego od ośmiu lat przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Katarzyna Iwińska, szefowa wydziału obsługi inwestycyjnej w złotoryjskim magistracie podkreśla, że do tego sukcesu potrzebna była nie tylko praca urzędników.

- Atrakcyjna lokalizacja przy skrzyżowaniu autostrady A-4 z budowaną drogą S-3. Wygrywamy też tym, że nie jesteśmy dużym ośrodkiem miejskim - to pozwala na familijną atmosferę szczególnie ważną przy rekrutacji personelu. Przygotowaliśmy ciekawe ulgi w podatku od nieruchomości, które mogą być też argumentem przemawiającym do inwestora.

Jeszcze dwa lata temu w Powiecie Złotoryjskim odsetek bezrobotnych sięgał niemal trzydziestu procent. Dziś tamten teren postrzegany jest jako najprężniej rozwijający się subregion byłego Województwa Legnickiego.

Burmistrz Złotoryi, Robert Pawłowski podkreśla, że ten sukces jeszcze wcale nie oznacza kolejki inwestorów przed jego gabinetem.

- No tak pięknie to nie jest. Musimy tych inwestorów jednak tutaj przyciągnąć. W tym konkursie ważne jest to, aby wypromować grunty, które posiadamy. Trzeba przyznać, że to może być skuteczna forma, ale nie jedyna.

Do ścisłego finału konkursu "Grunt na medal" zakwalifikowały się między innymi dolnośląskie tereny inwestycyjne z Długołęki i Strzelina.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama