Narazili państwo na stratę 9 milionów złotych. Ile im grozi?

Piotr Kaszuwara, na podst. inf. prasowej | Utworzono: 2016-08-11 13:04
A|A|A

Funkcjonariusze uzyskali informację, z której wynikało, że na terenie gminy Kamieniec Ząbkowicki może znajdować się nielegalna plantacja konopi indyjskich. Po zlokalizowaniu i sprawdzeniu wytypowanego miejsca okazało się, że w polu kukurydzy „plantator” zrobił 15 odrębnych działek o łącznej powierzchni ponad 30 arów, na których uprawiał zabronione rośliny. Policjanci zabezpieczyli łącznie 4,6 tys. krzewów w różnej fazie wzrostu.

Dodatkowo na terenie prywatnej posesji znaleziono kolejne 63 sadzonki przygotowane do dalszej uprawy oraz około 100 porcji gotowego już narkotyku w postaci marihuany. Cała plantacja była wyposażona w specjalistyczny sprzęt służący do pielęgnacji i wzrostu roślin, który również zabezpieczono. W sprawie zatrzymano podejrzewanego o ten nielegalny proceder mężczyznę.

Ponadto na terenie jego posesji znaleziono i zabezpieczono blisko 11 ton krajanki tytoniowej bez akcyzy o wartości 7,2 miliona złotych. W związku z tym procederem Skarb Państwa mógł ponieść straty w wysokości ponad 8,3 mln złotych. W trakcie przeszukania tego miejsca policjanci ujawnili też kompletną linię produkcyjną krajanki tytoniowej oraz gotowe do przerobienia liście o wadze 1,3 tony. W tym przypadku Skarb Państwa mógł stracić blisko 600 tys. złotych z racji nie uiszczenia należnego od tego towaru podatku akcyzowego. Tytoń został zabezpieczony przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Mężczyzna zatrzymany w tej sprawie, to 32 - letni mieszkaniec gminy Kamieniec Ząbkowicki. Przypomnijmy, że za uprawę i posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast za posiadanie znacznej ilości tytoniu grozi do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka kara finansowa. Sprawa jest rozwojowa. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Zatrzymany usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Policja i prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego mężczyzny.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama