Rio 2016: Piotr Małachowski bez problemów awansował do finału

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-08-12 15:25 | Zmodyfikowano: 2016-08-12 15:29

Na igrzyskach olimpijskich w końcu do gry weszli lekkoatleci. Trwają m.in eliminacje rzutu dyskiem. Piotr Małachowski awans zapewnił sobie już w drugim podejściu. Dyskobol Śląska Wrocław uzyskał odległość 65.89 m, co było najlepszym wynikiem eliminacji.

W kwalifikacjach przepadł natomiast Robert Urbanek, który zajął 17 miejsce. W eliminacjach Polak zaliczył dwie udane próby (jedną spalił). W najlepszej z nich posłał dysk na 61.76 m. Największa niespodzianką był słaby występ Roberta Hartinga. Mistrz olimpijski z Londynu rzucił tylko 62.21 m i też nie powalczy o medale w Rio de Janeiro.

Finał rzutu dyskiem odbędzie się w sobotę o 15.50.

Mamy też dobre informacje z bieżni. Adam Kszczot awansował do półfinału biegu na 800 metrów. W swoim występie eliminacyjnym uzyskał czas 1:45:83 co było najlepszym wynikiem w jego biegu.

W półfinale jest także Marcin Lewandowski, który z czasem 1:46.35 zajął drugie miejsce w swoim biegu kwalifikacyjnym. Lepszy od Polaka był tylko Kanadyjczyk Brandon McBride (1:45.99).

Nie powiodło się natomiast Paulinie Gubie. Polka nie wystąpi w finale pchnięcia kulą. Nasza zawodniczka zajęła 13 miejsce, czyli pierwsze nie dające awansu. Do szczęścia zabrakło jej... 6 centymetrów. Paulina Guba pchnęło na odległość  17.70 m