Tak szukają złotego pociągu [GALERIA ZDJĘĆ Z WYKOPALISK]

Michał Wyszowski, Marek Zoellner | Utworzono: 2016-08-18 21:16 | Zmodyfikowano: 2016-08-18 21:16
A|A|A

Zdjęcia: www.fhq-riese.de

Korona nasypu została przekopana w całości. Wykop ma około 30 metrów długości, 10 metrów szerokości oraz 9 metrów głębokości. Nad nim jest także coś w rodzaju mostku, którym przeciągnięte są kable.

Ważne jest to, aby żaden z nich nie został uszkodzony.

Prace w miejscu, które prezentujemy na zdjęciach, już zostały ukończone. Jutro przeniosą się na tak zwane stanowisko nr 1, obok słupa energetycznego. Według pracującej ekipy, jest ono najbardziej obiecujące.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Jan
2016-08-23 17:20:04
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 0
Najlepsze że z tego brechtal się cały dolny Śląsk jeszcze przed wykopkami.
~Margo
2016-08-20 08:14:23
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 0
Z tego co widać po zdjęciach geodezyjnych,powinno coś być 10metrów na dole,brakuje im metra :) Trzymam kciuki!
~Sigme
2016-08-20 01:09:53
z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Ocena: -1
Jeszcze we latach szesćdziesiątych czytałem artykuł w prasie że na Dolnym Śląsku jest ukryta w sztolniach amunicja gazowa około 20 tysięcy ton która gdzieś zniknęła w wojennej zawierusze , oby to złoto nie zamieniło się w koszmar
~waldi
2016-08-19 22:20:11
z adresu IP: (194.33.xxx.xxx)
Ocena: 0
Będzie.Oni wiedzą co robią. nikt by kasy nie pchał gdyby nie miał nic z tego.Tam coś jest złoto na 100% nie ale pociąg i owszem.to jeszcze troszkę potrwa,muszą jeszcze turyści troszkę kasy zostawić nakupić pamiątek ze złotym pociągiem i później coś będą robić.Miasto nie mogło by sobie pozwolić na straty.A odwiedzających cała masa się zjeżdża z dnia na dzień i wszyscy czerpią korzyści :-)
~pazureks
2016-08-19 20:23:44
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 0
wiadome ze przedłuzaja to dla kasy,ale cos tam musi być,skoro kasa płynie z ich kieszeni,reklama i td.musza odrobić \\
~pazureks
2016-08-19 20:20:41
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 0
pier... farmazony, bo sam bys się tego nie podjoł,a czy ty wasyl miałeś docznienia kiedyś z historia
~pazureks
2016-08-19 20:16:29
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 1
wkurwiaja mnie ludzie bez pasji
~wasyl walim
2016-08-19 19:58:55
z adresu IP: (84.40.xxx.xxx)
Ocena: 2
niema i nie było aż wstyd się przyznawać że jestem z tego regionu świat się śmieje masakra
~Adam.
2016-08-19 18:45:04
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: -1
Teraz nasrać w te doły zrobić zbiorowe latryny. Może znowu kiedyś ktoś odkopie to gówno za 3 tyś lat. hahaha
~Bolo
2016-08-19 18:43:16
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 2
A grzyby wyzbieraliście wcześniej z tego lasu?!
~skaner
2016-08-19 15:01:05
z adresu IP: (89.67.xxx.xxx)
Ocena: 0
A moze by sprawdzic te wykopy georadarem ? Bo prawda moze byc na wyciagniecie reki.
~Aschaffenburg
2016-08-19 12:48:14
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 8
Za rozmach szacun! Żadne stowarzyszenie eksploracyjne nie udźwignęło by tego rzędu kosztów. Więc to jedyna okazja i szansa by to sprawdzić i ostatecznie wyjaśnić. Zaangażowali się niesamowicie i to jest pasja! Choćby z tego powodu czapka z bańki. Przeszli całą roczną papierologię i teraz działają oby odnieśli sukces bo zasługują na niego.
~Cafedelmar
2016-08-19 11:07:11
z adresu IP: (31.18.xxx.xxx)
Ocena: 5
Powodzenia
~koń
2016-08-19 10:59:49
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 0
Prawo optima bylo i ni ma :-P
~lol
2016-08-19 10:54:38
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: 0
złoty szpadel roku dostaną haha
~Endriu
2016-08-19 10:25:22
z adresu IP: (89.68.xxx.xxx)
Ocena: 0
Pokażcie te wejścia z boku, bo już sie dokopaliście i złoto wywozicie. A wszystkim później reszte pokażecie.
~Putin
2016-08-19 10:20:25
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Pewnie tą odkopaną ziemią będą się starali przykryć sprawę Trynunału Konstytucyjnego.
~wahenss
2016-08-19 10:19:12
z adresu IP: (79.189.xxx.xxx)
Ocena: 3
technologia bomba jandrowa pod koniec wojny super czołgi Niemyckie na platformie
~wahenss
2016-08-19 10:18:04
z adresu IP: (79.189.xxx.xxx)
Ocena: 0
jest pociąg pancerny technologia
~Soldat
2016-08-19 10:07:14
z adresu IP: (185.9.xxx.xxx)
Ocena: -1
Pociągu nie ma.Niemcy wszystko wywieźli nie zostawili by takiego majątku.
~Stef
2016-08-19 09:25:32
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: -3
Zobaczmy jakie tunele sa porobione pod zamkiem ksiaz , ściany grube na metr to ile musi miec tunel sztolni . Niemcy w tamtych czasach byli mądrzejszy niż polscy kopacze w dzisiejszych .
~MŁOT
2016-08-19 09:01:20
z adresu IP: (31.172.xxx.xxx)
Ocena: 7
Jeśli chcą wydobyć ten pociąg to muszą kopać znacznie głębiej i przygotować się na głębokie odwierty w skale ! Niemcy najprawdopodobniej "zepchali" skład po torach wyprofilowanych na kształt pochylni w dół sztolni. Założenie było proste: jeśli Rzesza przegra wojnę nikt go nie przez przypadek nie odnajdzie. Jeśli jakimś cudem wygra, a tereny wokół dzisiejszego Wrocławia zostaną przy Rzeszy, znajdą się środki na wydobycie skarbu.
~Bitter
2016-08-19 08:58:50
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 3
Bardzo dobrze, ze kopia. Sprawdza informacje, ktora przewija sie przez dziesieciolecia. Czas uciąć spekulacje. Nalezy tak robić w kazdym przypadku. Z moich podatków! Wole zeby szły na takie cele niz na konta w rajach podatkowych.
~Paco
2016-08-19 08:49:29
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 12
Cokolwiek by było czy nie było to szacunek za podjęcie wyzwania. Niech żyją pasjonaci!
~FAX
2016-08-19 07:10:41
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 4
Dupe wszystkim scisnie jak znajda zloto......oby znaleźli. ....powodzenia
~Edzia
2016-08-19 04:58:44
z adresu IP: (31.179.xxx.xxx)
Ocena: -2
Jak można szukać czegoś co nigdy nic nie istniało masakra :)
~Luk98
2016-08-19 00:21:48
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nie ma tunelu? To skad na mapach boczna zajezdnia ktrej teraz nie ma?? Zal wam dupy scisnie jak go znajda ????
~RoT
2016-08-18 23:45:34
z adresu IP: (91.146.xxx.xxx)
Ocena: -3
Naprawdę NIKT się nie połapał, że na pokazywanym kiedyś obrazku z tajemniczego urządzenia ten "pociąg" z "lufami" jest ustawiony pionowo w ziemi? Przecież to widać na skalach. Zatem żaden tunel, tylko ściema, fikcja, banialuki. Teraz zdziwienie, że jedyne co jest w wykopie, to warstwy geologiczne.
~Komentarz został usunięty
2016-08-18 23:29:42
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 4
Komentarz został usunięty
~zibi.
2016-08-18 23:23:06
z adresu IP: (151.15.xxx.xxx)
Ocena: 9
ten pociag jest glebiej pod ziemia.tunel pod tunelem.
~Komentarz został usunięty
2016-08-18 23:14:32
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0