ZŁOTY POCIĄG: Najnowszy film z terenu wykopalisk

Michał Wyszowski | Utworzono: 2016-08-19 14:21 | Zmodyfikowano: 2016-08-19 14:23
A|A|A

Kadr z filmu spółki XYZ

To już chyba koniec. W drugim miejscu, które rozkopano na 65. kilometrze również nie stwierdzono śladów pociągu ani tunelu. Ekipa zeszła na sześć metrów, po drodze znaleziono tylko niewielki fragment szyny kolejowej.

Niżej przy zastosowaniu tego sprzętu kopać po prostu już się nie da. Piotr Koper, jeden z szefów tej operacji nie kryje rozczarowania. Dodaje, że sprawdzą jeszcze tylko jedno miejsce:

To drugie miejsce według odkrywców było najbardziej obiecujące, ale na poziomie sześciu metrów zakończono prace. Nic tam po prostu nie znaleziono. - Lodowiec zrobił nam psikusa – tłumaczy kierownik budowy, Tomasz Siwiec:

Pomimo niepowodzeń prace wciąż są prowadzone. Ekipa chce przekopać jeszcze jedno miejsce, nie wykluczone są również odwierty. Operacja dokopania się do rzekomego pociągu trwa od wtorku. Zaangażowanych w nią jest ponad 60 osób.

fot. www.fhq-riese.de

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~6565
2016-08-23 01:33:02
z adresu IP: (176.221.xxx.xxx)
Ocena: -1
O co wam chodzi - goście wyłożyli kasę (na bank dostali ja od sponsorów z Niemiec) więc to ich sprawa czy coś znajdą czy nie. Profesjonalnie prowadza badania, mają sprzęt, info na bieżąco. Niech szukają w innych miejscach. Może coś trafią. Wątpię kto z polskich pseudoposzukiwaczy z różnych pseudotowarzyszeń wyda chociaż złotówkę na konkretne poszukiwania razem ze wszystkimi formalnościami. Trzymam za nich kciuki i niech szukają w całym wałbrzyskim - na pewno wcześniej czy później coś trafią.
~dess
2016-08-22 20:42:19
z adresu IP: (213.238.xxx.xxx)
Ocena: 4
Dokladnie 9 lat minelo gdy pierwszy raz publicznie wspomnialem o tym pociagu.Masz racje.Rzeczywiscie te informacje dostalem od bardzo sympatycznego staruszka Niemca ktory byl specjalista od fortyfikacji i budowy tuneli Prcowal w komando dla Georinga ktory mial kwatere w Szczawnie Zdroju.Pociag ten znajduje sie nie jak podaja wladze miasta na 60 kilometrze od Wroclawia ale w okolicach parku w Szczawnie Zdroju .Spedzilem duzo czasu z para staruszkow niemieckich .Mialem wtedy 17 lat i zapoznalem sie z nimi gdy jako mlody chlopiec bylem pomocnikiem przy remoncie domu w ktorym mieszkali.Pozniej po remoncie pomagalem im w roznych malych pracach w ich mieszkaniu i przynosilem im z piwnicy wegiel.Dziadek bo tak go nazywalem pokazywal mi rozne dokumenty i plany i mowil o tym pociagu.Nie mowil wprost o zlocie ale mowil ze w tunelach stoja nie jeden ale dwa sklady ktore Georing nie zdazyl wywiezc.Jeden mial sie znajdowac w tunelu pod parkiem w Szczawnie Zdroju drugi w halach kolo zamku Ksiaz.Na wlasne oczy widzialem te plany i pisma z kancelari Georinga z podpisem i niemieckimi pieczatkami.Dziadek Niemiec chcial ze mna sie tam wybrac i pokazac to wszystko.Jednak dziadek mial okolo 72 - 75 lat i wciaz mowil ze ktoregos dnia musi sie tam ze mna wybrac.Jak wspominalem mialem 17 lat i nie zdawalem sobie sprawy z waznosci informacji jakie otrzymalem od tych niemieckich staruszkow.O tych tunelach zaczalem pisac okolo 9 lat temu na polskich forach pod wplywem jakiegos opisanego znaleziska bo przypomnialy mi sie slowa dziadka.Sam niestety nie moglem tego sprawdzic bo od 31 lat mieszkam w USA ale kilka razy wysylalem e-maile z tymi wiadomosciami do wladz Walbrzycha jednak nigdy nie dostalem odpowiedzi.Ostatnio napisalem o tych informacjach na polskim forum milosnikow odkrywania podziemi walbrzyskich okolo niecale dwa miesiace temu i naraz przeczytalem ze ktos odkryl jeden pociag.Ciesze sie z tego ze ktos mi wreszcie uwierzyl i zycze im powodzenia.Oczywiscie gdzies w glebi serca jest nutka zalu ze nic z tego nie dostane bo skad znalazcy nawet jakby chcieli odnajda moje dane.Przeciez publicznie nie bede podawal moich danych.Tym bardziej ze wiem juz teraz na pewno ze dziadek slusznie i prawdziwie opowiadal.Wracajac do miejsc .Jak juz wspominalem jeden sklad jest w okolicach parku w Szczawnie Zdroju to jest okolo 4 km od srodmiescia czyli Placu Grunwaldzkiego drugi w podziemnych halach w poblizu zamku Ksiaz na poludniowy wschod w lini ukosnej do Zamku.Tunele i hale zostaly przeznaczone jako sklady z polecenia Hermana Georinga i jego przyjaciela Hansa Franka.O ile dziadek chcial isc do tunelu pod Szczawnie Zdrojem to przy opisaniu hal kolo Ksiezna dziadek posepnial i wyraznie tracil humor.Nie wiem dlaczego.Mowil o jakis wolf - wilkach.Nie wiem o co chodzilo. Mysle ze juz wiecej nie napisze o tym co dziadek Niemiec mowil.Bo jak juz odnaleziono ten pociag to nie ma sensu.CFiekawi mnie tylko ktore miejsce odkryto czy w Szczawnie Zdroju czy tez kolo Ksiezna .Kiedys opowiedzialem ta historie mojemu synowi ktory napisal to na amerykanskim forum .Byc moze pod wplywem informacji z Polski. dostalismy e-maila od amerykanskiego dziennika z zapytaniem czy zgodze sie na interview.Przyznaje ze troche sie obawiam o swoje bezpieczenstwo.Pozdrawiam.
~Paweł K
2016-08-20 18:59:50
z adresu IP: (176.109.xxx.xxx)
Ocena: -5
Pamiętam wypowiedz Pana Kopera : ,,jeśli tam nie ma pociągu to zmieniam zainteresowania,, Więc jak ? Słowo się rzekło kobyłka u płotu :) Nic nie mam do człowieka choć zachowanie tych dwóch Panów co do pozostałych kolegów ze wspólnego Stowarzyszenia jest wielce dyskusyjna. Czyżby jakaś kara ??? Pozdrawiam.
~Hunter
2016-08-20 10:03:28
z adresu IP: (82.132.xxx.xxx)
Ocena: 5
Proszę zapytać Ameryki o skład skarbu a Rosjan o komnaty bursztynową
~grr
2016-08-20 09:54:48
z adresu IP: (91.238.xxx.xxx)
Ocena: 0
czy może to chodziło nie o 65 kilometr, ale może o 56. wy to lepiej sprawdźcie
~georadar
2016-08-20 09:52:54
z adresu IP: (91.238.xxx.xxx)
Ocena: 8
teraz w tych wykopach, poniżej poziomu iłów zbadajcie teren georadarami i satelitami. albo po prostu skorzystajcie z najprostszego wykrywacza metalu. jeżeli ten pocią tam stoi metr niżej poniżej wykopanej dziury to wykrywacz go namierzy
~yeti
2016-08-20 00:49:45
z adresu IP: (81.157.xxx.xxx)
Ocena: 0
Panie Koper, jesli pan to czyta to moja rada, podkopcie ciut bardziej dwa pierwsze wykopy. Proponuje:)
~Bezel
2016-08-20 00:30:59
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -8
Jednak Podsybirski coś wiedział góra sobiesz ale tego pana ktoś niestety zlikwidował niedługo po działaniach na tej górze wtedy akcje odkopania tunelu z pociągiem sponsorował Rząd Polski a teren był pilnowany 24h na dobę przez uzbrojonych panów z UOP-u
~realnie
2016-08-20 00:22:26
z adresu IP: (79.185.xxx.xxx)
Ocena: -3
Tiaaaa... rok czasu po odkryciu zaczyna się show. Rok czasu, który Panowie spędzili na 100% bezczynnie. Nikt tam nie zaglądał, nic tam nie jeździło, nic się nie działo. Teraz show, pokaz siły i gesty bezradności. Ciekawa rozgrywka. Pięknie Panowie! :) Piękna ściema. :)
~sbb
2016-08-19 23:43:57
z adresu IP: (151.226.xxx.xxx)
Ocena: 13
czyli georadary mozna sobie w d.. wsadzic?
~Jaro
2016-08-19 22:47:14
z adresu IP: (82.35.xxx.xxx)
Ocena: 7
żal mi tych ludzi co się cieszą z ich niepowodzenia, oni przynajmniej mają pasje z duzą dozą skromności, ci co krytykują tylko zawiść!
~Old Miner
2016-08-19 22:46:09
z adresu IP: (78.88.xxx.xxx)
Ocena: -2
Jakie z was strasznie głupie chłopy, każdy na próżno ziemię kopie. Ten pociąg powstał w waszej głowie, o czym się świat ze śmiechem dowie.
~foka szpaka
2016-08-19 21:35:35
z adresu IP: (80.244.xxx.xxx)
Ocena: 3
Kołki a tak pi_e_rd_olil... , że wiedzą gdzie jest pociąg hehehe amatorzy!!!!!!!!!!!!!!!
~Szkoda nadzieji
2016-08-19 21:34:07
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 10
Miały być nawet 2 składy a gówno jest... Może faktycznie za płytko kopali i za wcześnie się poddali
~elf
2016-08-19 21:33:05
z adresu IP: (80.244.xxx.xxx)
Ocena: -6
Panowie blisko blisko ale to nie w tym miejscu... musicie bardziej na .... hahahale to juz moja ekipa odkryje. zalatwiam pozwolenia i skarb będzie mój :P
~schramm
2016-08-19 21:27:03
z adresu IP: (87.205.xxx.xxx)
Ocena: -9
po co sie odzywac jak jest śmiech
~schramm
2016-08-19 20:12:36
z adresu IP: (87.205.xxx.xxx)
Ocena: -6
tunel jest w pobliżu robionych wykopów są tam wagony towarowe puste w kilku jest cos podobne do miału jak można było go ominąć i to z taką z taka precyzja ,przetnijcie nasyp okolo 40 metrow od mostu do glebokossci 3metry ponizej dzisieszego torowiska okolo 10m w strone urzedu skarbowego i macie
~Tomek
2016-08-19 20:01:56
z adresu IP: (77.162.xxx.xxx)
Ocena: 12
Będzie pociąg czy nie... Nawet jeśli on tam jest ( 61-65 km trasy)to kto normalny by ogłosił, że go mają???? Żeby żydostwo tego świata wyciągnęło po niego łapy>>?????
~marcos
2016-08-19 18:38:48
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 12
Szacun dla poszukiwaczy za ogromną reklamę, jaką zrobili chcąc nie chcąc dla W-cha. Jakby nie patrzeć, to dzięki nim o Wałbrzychu mówi się w całej Europie i na zachodniej półkuli. Nawet grube miliony wydane na kampanie reklamowe nigdy nie wypromowałyby tak miasta jak cała ta historia o złotym pociągu.
~Wstyd
2016-08-19 18:12:06
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -6
No widzisz ale co tam profesor. Powiem więcej nasi zrobili test trzema urządzeniami. Oczywiście KS-700 jako jedyny pokazał tunel, pozostałe niewielką anomalie w gruncie Odkopali a tam zwykła kurzawka czyli błoto i glina. W Walimiu KS-700 pokazał tunel i tory, odkopali a tam stara droga zasypana dawno temu. Ale co tam, już czytam o spisku układzie i tuszowaniu bo przecież było zdjęcie, platformy i działa. A teraz co skała? A gdzie pociąg na 99% pewny, gdzie złoto Wrocławia? Kpina, kto doczytał ten wiedział skąd te zdjęcie, z programu komputerowego do wizualizacji. Jak to się skończy wiedziałem już jesienią tamtego roku kiedy doczytałem czym jest shit zwany KS-700. Przerażające że żadna stacja nie zdemaskowala dawno tej dmuchanej afery.
~MarGe
2016-08-19 18:05:30
z adresu IP: (89.72.xxx.xxx)
Ocena: 3
Mimo wszystko gratuluje odkrywcom bez względu za efekt końcowy. Uważam, że bez takich ludzi nie byłoby tego całego pozytywnego zamieszania. Na historii Złotego Pociągu skorzystał bowiem cały region. Mimo, iż pociągu nie znaleziono to cała ta historia przyniosła pozytywny efekt a to już wystarczający fakt aby uznać cały projekt za pożyteczny.
~bezele
2016-08-19 18:01:46
z adresu IP: (217.251.xxx.xxx)
Ocena: -3
banda niedouczonych tempakow mydlenie oczu ludziom i nic wiecej odwrocenie uwagi na to co dzieje sie w polsce i nie tylko te dwa glaby nawet nie umieli by znalezc wlasnego gówna w d...ie
~Kris
2016-08-19 17:57:41
z adresu IP: (84.27.xxx.xxx)
Ocena: 12
Chcieli kopać to kopia jakie mieli intencje hm na pewno przy okazji duża reklama regionu ale czy to źle? Nawet gdyby tam nie było pociągu to fajnie ze są tacy ludzie jak oni.a po komentarzach widzę że jest tu kilku fachowców w tej dziedzinie;-) życzę im powodzenia
~Marcin
2016-08-19 17:57:08
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: -2
Kopcie na 61 km
~Marcin
2016-08-19 17:56:30
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: -6
Koncie na 61 km
~Klari
2016-08-19 17:49:55
z adresu IP: (95.13.xxx.xxx)
Ocena: 4
Bardzo mi przykro . Ale kibicuję wam z całego serca
~lord
2016-08-19 17:23:40
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: 6
jest POCIĄG pancerny to jest technologia wojenna
~betoniarz
2016-08-19 17:14:42
z adresu IP: (81.129.xxx.xxx)
Ocena: 2
a juz chialem zebyscie mi copy studnie wykopaly ,ale mjak wody nie bydzie na uj mi ta studnia ?
~Prawda
2016-08-19 17:00:51
z adresu IP: (83.24.xxx.xxx)
Ocena: -3
Ponoć na ul. Uczniowskiej pojawiło się wojsko... ktoś to widział? I nie dziwne jest to że zwrócili się do PKP o wiercenie poza wyznaczonym terenem? :/
~Psikusa?
2016-08-19 16:52:18
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 8
a jak się wytłumaczy ze zdjęcia na którym widać czołgi itd...? Albo z tych szyn 40 cm pod ziemią z boku nasypu o których mówił Koper do Kazka w filmie? Że co? Psikusa to oni wywinęli wszystkim ludziom którzy ponad rok im wierzyli i śledzili całą akcję, nawet wspierali poprzez kupno tego czy tamtego. Na 100% miał stać tam pociąg. Jednak niech dotrzymają słowa i zmienią kółko zainteresowań.
~LEON
2016-08-19 16:40:04
z adresu IP: (46.175.xxx.xxx)
Ocena: -3
AMERYKANIE,JUż DAWNO POZAMIATALI TE TUNELE
~Bzyk
2016-08-19 16:31:53
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 5
Od początku wiadomo było, że cała sprawa to farsa. Jest w tym jednak coś więcej. Należy zadać sobie kilka pytań. Czy panowie Koper i Richter mówili prawdę? Czy faktycznie dostali dane od niemieckiego żołnierza? Czy faktycznie mieli dowody? A jeśli nie, co chcieli uzyskać? Czy chodziło tylko o rok darmowej reklamy dla ich firmy geodezyjnej? Czyżby był to wspólny deal z tabloidami? Sam Fakt zarobił na bajkach krocie... Może czas, by odpowiednie pytania postawiła w końcu prokuratura? Tym bardziej, że ostatnie trzy dni pokazały, jak autorzy całego zamieszania z pełną świadomością, choć bardzo nieporadnie manipulują informacją.
~Realista
2016-08-19 16:12:52
z adresu IP: (46.29.xxx.xxx)
Ocena: -8
Juz od wielu dni pisze, ze tam jest zaginiona niemiecka latryna polowa a nie zloty pociag. Wielu chce wierzyc bo marzenia o kasie bez pracy i nauki sa nader polularne wsrod ludu
~Simon
2016-08-19 16:09:51
z adresu IP: (91.192.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nawet na ostatnim zdjęciu tego artykułu widać że do czegoś się dokopali, a nie jest to zdjęcie najnowsze... Ja się pytam, czego oni tam się boją... Gdzie są najnowsze zdjęcia pogłebionych wykopów pod warstwą iłów?...
~Lolo
2016-08-19 15:58:17
z adresu IP: (141.0.xxx.xxx)
Ocena: 2
Rok tym żyłem no cóż tak miało być -ale Slowikowski mówił że tam stały dwa składy i co totalnie niema nic ?Chyba ze ????nie chca mieć szumu chcą kopać spokojnie bo po co jeszcze kopać chcą ????jak radary się pomyliły?
~tadzik
2016-08-19 15:55:09
z adresu IP: (31.1.xxx.xxx)
Ocena: -7
Panowie ,do Chin to trochę bardziej w prawo .A nie mówiłem .Tadzik ma rację "Złoty pociąg" -bajubaju .Ktos was zrobił w jajo ....Po minach widać że nic nie znaleźli .Matka natura robiła was w jajo .
~mark
2016-08-19 15:53:03
z adresu IP: (78.31.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wielki szacunek dla poszukiwaczy !!!
~Greg
2016-08-19 15:52:26
z adresu IP: (78.21.xxx.xxx)
Ocena: 3
Widac naukowcy z AGH to niezle fachury!
~lex
2016-08-19 15:48:09
z adresu IP: (109.200.xxx.xxx)
Ocena: 8
tam jak już to trzeba kopać dużo głębiej i trochę dalej od torów kolejowych, nikt nie robi tunelu w glebie tylko w skale, wszystkie niemieckie konstrukcje były wykute w skale, jak coś tam jest to własnie w warstwie skał.
~Hola hola
2016-08-19 15:37:58
z adresu IP: (109.107.xxx.xxx)
Ocena: -2
A może znaleźli. Teraz robią zasłonę dymna ze nie ma bo ruskie mogą wjechać. Abw sala instrukcja na wypadek znalezienia czegoś...ludzie zapomną a po cichu wyciagna co trzeba...
~Kliper2
2016-08-19 15:34:17
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 10
Znajda czy nie znajda(nie ks700),i tak można powiedzie że sa to ludzie z pasja zasadami i dzięki nim zostanie obalony mit i spekulacje na temat złotej drenzyny ,z tego tytułu szacunek dla nich ,poprowadzili sprawę odpoczatku do końca. To nie ich wina ze zostali oszukani przez georadar zyli wprzekonaniu ze pociag jest i pokazali światu że sprawe traktuja powarznie
~Kibic
2016-08-19 15:31:14
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 14
Tak dla spokoju i z czystej ciekawość zrobcie te odwierty przynajmniej tak z 3-4 metry w tych dołach, żeby się nie okazało ze tunel jest 7 m pod ziemia ... Powodzenia
~3456
2016-08-19 15:27:57
z adresu IP: (91.239.xxx.xxx)
Ocena: -1
Łoddajta nasz złoty pociong der cug gefunden polakko szukakko i nie znajdutto
~1234
2016-08-19 15:20:35
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 7
Jak mówili że jest to musi być ????
~2345
2016-08-19 15:18:39
z adresu IP: (89.72.xxx.xxx)
Ocena: 3
.....jesteśmy wolni możemy iść :)
~2354
2016-08-19 14:40:10
z adresu IP: (176.109.xxx.xxx)
Ocena: -7
To już jest koniec niema już nic...............