Dzień Astronomiczny w Izerskim Parku Ciemnego Nieba

z materiałów prasowych | Utworzono: 2016-08-23 14:39
A|A|A

Chociaż największy deszcz Perseidów już za nami, to na miłośników astronomii czeka kolejna atrakcja – Astronomiczny Dzień w Izerskim Parku Ciemnego Nieba. W programie opowieści astronomiczne, obserwacje Słońca i nocna wyprawa z Jakuszyc do Orla.

Impreza rozpocznie się w najbliższą niedzielę, 28 sierpnia o godzinie 15:30. Astronomowie zdradzą tajemnice planet pozasłonecznych teleskopu Keplera, teleskopów E-ELT i heliosfery. Odpowiedzą również na pytanie, dlaczego w nocy niebo jest ciemne.

O 21:30 rozpocznie się nocna wyprawa z Jakuszyc do Orla. Trasa wędrówki leśnymi drogami liczy około 4.5 km. – Trzeba zabrać ze sobą ciepłe ubranie, wygodne buty, pelerynę przeciwdeszczową i gorące napoje. W nocy może być zimno – podkreślają organizatorzy. Każdy uczestnik musi również zabrać ze sobą latarkę, najlepiej czołówkę z regulowaną jasnością i czerwonym światłem.

Do północy będzie można również oglądać ciała niebieskie – Zobaczymy niebo za pomocą profesjonalnych teleskopów. Tym razem pogoda nam nie przeszkodzi – zapowiada dr Tomasz Mrozek z Instytutu Astronomicznego UWr.

Wykłady oraz obserwacje Słońca i nocnego nieba odbędą się w hotelu Biathlon w Jakuszycach. Niebo nocą do godz. 24:00 obejrzymy również w Stacji Turystycznej Orle w osadzie Orle.

Wstęp jest wolny.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama