ZŁOTY POCIĄG: Koniec akcji, odwiertów nie będzie

Michał Wyszowski | Utworzono: 2016-08-24 09:03 | Zmodyfikowano: 2016-08-24 09:03
A|A|A

fot. Michał Wyszowski

Sytuacja związana z projektem dotarcia do legendarnego już złotego pociągu, zmienia się bardzo dynamicznie. Według najnowszych informacji ekipa rezygnuje z zaplanowanych na piątek 20-metrowych odwiertów.

Ta metoda nie gwarantuje powodzenia, jest także bardzo kosztowna.

W zamian, Piotr Koper i Andreas Richter chcą wykonać tylko dwa, głębokie odwierty, do których zostaną wprowadzone urządzenia w celu zbadania terenu metodą sejsmiczną. Już wiadomo, że nie uda się tego zrobić w ramach obowiązującego pozwolenia, które wygasa za kilka dni. Trzeba uzyskać nową zgodę, a to z pewnością potrwa.

Eksploratorzy deklarują, że chcą to zrobić jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy, że śladów tunelu, ani pociągu nie stwierdzono w dwóch dużych wykopach przeprowadzonych na terenie 65. kilometra. Wcześniej obecność składu w tym terenie, definitywnie wykluczyli naukowcy z AGH.

Internauci komentują w specyficzny sposób:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Deduktor
2016-08-26 22:05:50
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 7
Idea, aby kopać głębiej - jest całkiem nietrafna. Przecież pociąg nie może wjeżdżać do tunelu po pochyłości jak na skoczni narciarskiej ! Jeśli oni chcą dalej szukać tego pociągu, to niech szukają w skarpie od strony stacji Szczawienko. Z reguły tam można się spodziewać nastawni sterującej zwrotnicami, z których jedna mogła prowadzić do pobliskiego tunelu kryjącego np. pociąg dowódczy "Amerika". Dziwne, że do tej pory żaden z badaczy nie zwrócił na to uwagi.
~kolo'on
2016-08-25 22:19:38
z adresu IP: (80.42.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dowiemy sie co tam bylo , ale dopiero jak to cos bedzie juz w wywiezione , przeliczone i zamkniete na siedem spustow !
~Giemoll
2016-08-25 08:40:36
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: 1
Jakoś nikt nie zauważył że złote pociągi już dawno dotarły do Zurichu ....wielki cud gospodarczy i plan Marschala po 45 roku...jasne
~biurwa
2016-08-25 07:58:05
z adresu IP: (188.125.xxx.xxx)
Ocena: -4
kocham pozwolenia, kocham prawo, to własnie dzięki tej biurokracji wszystko zwalania, cały świat... brawo, brawo.
~Dzidek
2016-08-24 21:01:20
z adresu IP: (81.161.xxx.xxx)
Ocena: 0
A byli tak blisko ....
~Gold Zug
2016-08-24 19:51:52
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: -1
Strażnicy skarbów dobrze opóźniają moje odkrycie , uchylę rąbka tajemnicy jestem blisko , w miejscu na którym konserwator nie pozwolił ruszać.
~Robert
2016-08-24 17:35:46
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 0
Kompletnie się wygłupili, mieli swoje 5 min. dobrze, że Państwo nie dało się wrobić (choć konserwator z Wałbrzycha takie głupoty gadał jakoby na 100% jest nawet Polski pociąg!!!!) i robili to komercyjnie, region zyskał. Gadanie głupot o 61 tylko po to by zmienić temat porażki jest typowym idiotyzmem i mam nadzieje, że to już zamyka sprawę, a legenda niech zostanie.
~anuszkk
2016-08-24 17:10:15
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 4
Te wasze debilne komentarze, pseudo zabawne. Dzieci. Nie macie nic konstruktywnego do napisania - nie piszcie. Proste. Taka mądrość życiowa.
~Olo
2016-08-24 15:32:09
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 1
Tu narobili zamieszania....a nielegalnie rozkopali gorke w okolicach Chwaliszowa i tam cos powyciagali...podszywajac sie pod wlasciciela terenu...
~geoscanners
2016-08-24 13:50:24
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 1
A niby jakie to ma być pozwolenie na metody sejsmiczne? Autor wie w ogóle o czym mowa?
~świadek
2016-08-24 13:31:23
z adresu IP: (89.228.xxx.xxx)
Ocena: -2
A jednak 61 km - od Świebodzic w prawo 200m wlot do tunelu w lesie.
~Achacha
2016-08-24 12:20:36
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 3
Pociąg jest, ale do kasy buahahaha
~turm144
2016-08-24 12:01:58
z adresu IP: (31.179.xxx.xxx)
Ocena: 4
Krasnoludki przesunęły pociąg w stronę dworca pod zamkiem Książ....
~trefcio
2016-08-24 11:57:10
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 4
A dziennikarze z Izraela , Rosji i Wyborczej już wyjechali ?....
~Eryk
2016-08-24 11:49:27
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jakiś Hans w Dojczlandzie właśnie siedzi w ciuchci od złotego pociągu, robi tiuu tiuu klaksonem i ma niezłą bekę jak to czyta. ;)
~gość
2016-08-24 11:45:10
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 0
No to przedłużamy zabawę w złoty pociąg.
~tomku77
2016-08-24 11:35:42
z adresu IP: (83.25.xxx.xxx)
Ocena: 0
dobry film pul ficktion
~ande
2016-08-24 10:53:01
z adresu IP: (109.241.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wykopali to czego szukali. Skrzynie z zawartością są już za granicą. Pociąg w tunelu to przykrywka.
~Trance
2016-08-24 10:37:48
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 3
Nie kumam tego wszystkiego.Skoro stwierdzili na podstawie ostatnich badan urządzeniami sejsmograficznymi,ze na 65 km w danym miejscu sa anomalie i wyraznie pokazywali ,ze jest to na 99% pociąg i tam należy szukać to dlaczego tam właśnie nie szukają?!Podawali nawet ,mniej więcej głębokości itp. Na moje oko zaczyna to śmierdzieć zwykłą akcją promowania Wałbrzycha bo przecież to niskie koszta właściwie a niższe znacznie jak w pełni zakrojone działania promocyjne w tv,radio,prasie i to jeszcze w różnych krajach!
~gold
2016-08-24 10:36:41
z adresu IP: (109.241.xxx.xxx)
Ocena: 7
Każdego lata wymyśla się jakieś zjawiska dla rozgłosu i przyciągnięcia ludzi. W Wałbrzychu wymyślono złoty pociąg i był to marketingowy strzał w dziesiątkę. Myślę, że sami "odkrywcy" nie spodziewali się takiego nagłośnienia sprawy. Ostatecznie sprawa ich przerosła.
~Nojaktokto
2016-08-24 10:32:11
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ja myślę, że pociąg był ale odjechał :)
~kils
2016-08-24 09:20:10
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: -1
Pociąg może jest, ale nie w Wałbrzuchu...