Triathlon Zgorzelec – mocne zakończenie triathlonowego sezonu

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-08-25 16:35 | Zmodyfikowano: 2016-08-25 16:23
A|A|A

W tegorocznej edycji Triathlonu Zgorzelec, który zostanie rozegrany 3 września, zawodnicy zmierzą się indywidualnie na dystansach 1/4 i 1/8 Iron Mana oraz w sztafetach na dystansie 1/8 Iron Mana.
Triathloniści wystartują po niemieckiej stronie, gdzie najpierw do pokonania będą mieli zalany kamieniołom Berzdorfer See, następnie już po polskiej stronie granicy, do przejechania na rowerze będzie na nich czekał dystans 22,5 lub 45 kilometrów. Ostatnim etapem będzie bieg po dwuipółkilometrowej pętli odpowiednio dwa lub cztery razy, aby finiszować na płycie Stadionu Miejskiego w Zgorzelcu.
W tym roku postanowiliśmy zaprosić do rywalizacji zawodników zarówno na dystansie 1/4 IM jak i na 1/8 IM, który jest zdecydowanie bardziej dostępny dla każdego, kto choć trochę lubi się poruszać — tłumaczy Tomasz Sakuta, organizator zawodów. — Poza tym chcieliśmy na koniec sezonu triathlonowego przypomnieć wszystkim, że pomimo iż lato mija, startować, a przede wszystkim uprawiać sport, możemy cały rok — dodaje Sakuta.

Na mecie każdy otrzyma pamiątkowy medal oraz zostanie ugoszczony w strefie regeneracji. Wszyscy dostaną szczegółowe wyniki smsem, oraz będą mogli pobrać spersonalizowany certyfikat ukończenia zawodów, z podanym czasem i miejscem ukończenia biegu. Na zwycięzców czekają puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Organizatorami Triathlonu Zgorzelec są: Platforma Sportów Wytrzymałościowych, Zgorzelecka Grupa Rowerowa THC Promil oraz Fundacja Pro Sport Pro Life.
Wszelkie informacje o zawodach oraz zapisy dostępne są na stronie www.triathlonzgorzelec.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama