Kultura DAB+ Teatr (i nie tylko). SŁUCHAJ od 16.00

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2016-08-30 14:11 | Zmodyfikowano: 2016-08-30 14:11
A|A|A

Słuchaj Radia Wrocław Kultura

O 16:15 odwiedzi nas Rafał Augustyn, kompozytor, dla którego tegoroczne wakacje to ważny czas ze względu na lipcowe prawykonanie utworu 'Krupówki' (na inaugurację 39. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego) oraz piątkową prezentację oratorium apokryficznego 'Descensus ad inferos' (na 24 Festiwalu Pieśń Naszych Korzeni). A przed nami przecież Wratislavia Cantans i Musikfest Berlin. Na te wydarzenia Rafał Augustyn wybiera się zawsze.

17:15 to chwila dla Europejskiej Stolicy Kultury. Tym razem spojrzymy na nią z perspektywy projektu realizowanego w ramach Mikrograntów. Cezary Ołowski zaprosi na wystawę związaną z 'Trójkątem w kadrze'. 6 września w Barbarze zobaczymy efekt warsztatowej pracy z dziećmi w Pracowni I Komuny Paryskiej 45. Zdjęcia tzw. wrocławskiego Trójkąta Bermudzkiego, autorstwa małych fotografów, pozwolą z pewnością ujrzeć Przedmieście Oławskie innym okiem.

Od 17:50 będzie z nami Maciej Masztalski (być może nie solo), czyli reżyser, dramatopisarz, szef Teatru Ad Spectatores. W miniony weekend odbyła się najnowsza prapremiera: plenerowy spektakl 'Czarna śmierć', retrokryminał polityczny, powracający do klimatu dzikiego Breslau-Wrocławia z roku 1946. Zagadkę serii morderstw rozwiązują, pijąc wódkę, zagryzając ogórkami, Polak, Niemiec i Rosjanie. Nie jest to komedia. W sobotę natomiast - również w plenerze, na Placu Solnym - pokaz 'Wielkiej wody', teatralnej opowieści o powodzi 1997. Przedstawienie zamówione przez ESK. Zapytamy także o nowy film i plan na kolejne miesiące.

O 18:30 Andrzej Kosendiak i program rozpoczynającej się w najbliższą niedzielę 51 edycji Wratislavii Cantans. Pamiętajmy, że to święto muzyki odbywające się nie tylko we Wrocławiu (w tym roku oczywiście jako część ESK 2016). Przyjadą gwiazdy z sir Johnem Eliotem Gardinerem na czele.

Od 19:00 dyskusja na temat wydarzeń wokół konkursu na dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. Powinniśmy już o tej porze wiedzieć, czy zarząd województwa zatwierdził rekomendowanego niejednomyślnie i w burzliwych okolicznościach Cezarego Morawskiego na nowego szefa TP. W studiu publicyści i komentatorzy wrocławskiego życia kulturalnego: Katarzyna Kaczorowska, Agnieszka Wolny-Hamkało, Leszek Pułka.

Do usłyszenia w odbiornikach z DAB+, do zobaczenia na radiowroclawkultura.pl oraz w aplikacjach mobilnych Radia Wrocław Kultura.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama