Odpowie za kradzież sprzętu elektronicznego

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-09-20 12:04
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Oleśniccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie kilku kradzieży mienia ze sklepu ze sprzętem RTV i AGD. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych funkcjonariusze przedstawili podejrzanemu zarzut kradzieży i za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy odnotowali zgłoszenia dotyczące kradzieży sprzętu elektronicznego z jednego ze sklepów na terenie miasta.

Policjanci Wydziału Kryminalnego od razu rozpoczęli działania w tej sprawie i zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na ustalenie i zatrzymanie podejrzanego o kradzieże. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Wrocławia.

Mężczyzna przyznał się do dokonania 5 kradzieży, w trakcie, których jego łupem padły m.in. twarde dyski do komputerów oraz konsola do gier o łącznej wartości blisko 5 tysięcy złotych. Policjanci ustalili również, że w proceder ten zamieszana była także jego 22-letnia koleżanka. Sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego też funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Śledczy przedstawili już 18-latkowi zarzuty kradzieży mienia i grozić mu może teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama