Poznawali tajemnice wojska

Przemek Gałecki | Utworzono: 2016-09-20 16:00 | Zmodyfikowano: 2016-09-20 16:00
A|A|A

fot. mjr Piotr Szczepański

Wydarzenie organizowane przez kadrę i podchorążych często stanowi jedyną okazję do poznania ciekawych zagadnień i tajemnic jakie skrywa wojsko.Podczas największego plenerowego wydarzenia Festiwalu - Parku Wiedzy, kadra Zakładu Logistyki przygotowała stanowisko wystawowe, którego motywem wiodącym była „Wiedza logistyczna w służbie żołnierza”. Mundurowi przedstawili aktualne tendencje rozwojowe w zakresie żywienia wojsk w warunkach działań taktycznych, ich wyposażenia oraz wykorzystywane w Siłach Zbrojnych RP rozwiązania dotyczące robotyki.Szereg atrakcji czekał również na odwiedzających siedzibę Uczelni.Jedną z nich był pokaz wirtualnego szkolenia taktycznego, w trakcie którego uczestnicy wykorzystując system szkolno-treningowy „Śnieżnik” i SK-1 Pluton, mogli osobiście sprawdzić się w roli dowódcy podejmującego decyzje podczas działań bojowych na komputerowym polu walki. Żołnierze zaprezentowali także działanie patrolu, który znalazł się w rejonie zasadzki organizowanej przez przeciwnika. Po demonstracji, uczestnicy mogli wziąć udział w grze taktycznej z zastosowaniem markerów paintball i wcielić się w role żołnierzy wykonujących patrol w terenie lesistym.


Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz broni strzeleckiej, a szczególnie możliwość posługiwania się nią. Nie mniejsze zainteresowanie towarzyszyło prezentacji dronów.Atrakcje czekały również na miłośników sportu. Chętni mogli wziąć udział w grach i zabawach ruchowych, które wykorzystywane są do nauki podstawowych elementów walki wręcz. Uczestnicy poznali również sposoby obezwładnienia agresywnych przeciwników, czy też zaznajomili się z podstawami płetwonurkowania.W trakcie kolejnych zajęć można było poznać sposoby prawidłowego trzymania broni i właściwą postawę strzelecką. Zajęcia prowadzone były z wykorzystaniem broni pneumatycznej i ASG.

Kadra WSOWL przeprowadziła także szereg wykładów. Goście mogli dowiedzieć się o bazie International Security & Counter Terrorism Reference Center jako stanowiącej najbogatsze źródło wiedzy dotyczące bezpieczeństwa antyterrorystycznego, czy też o wybranych zagadnieniach inżynierii bezpieczeństwa ruchu drogowego.Imprezy prezentowane w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród odwiedzających. Są one organizowane przez ludzi z pasją, potrafiących przekazać swoją wiedzę w sposób możliwie najprostszy, a jednocześnie ciekawy – zarówno dla najmłodszych uczestników, jak i dorosłych odbiorców.W najbliższym czasie przeprowadzona zostanie edycja regionalna Festiwalu, podczas której chętni będą mogli m.in. dowiedzieć się o codziennej służbie żołnierzy w misjach wojskowych poza granicami kraju, zapoznać się z zadaniami Sił Zbrojnych w systemie bezpieczeństwa RP oraz obejrzeć pokazy walki wręcz. Szczegóły tutaj

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama