Wrocław: Wolne miejsca na międzynarodowe warsztaty teatralne "Konferencja dzieci"

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-09-20 19:49 | Zmodyfikowano: 2016-09-20 19:49
A|A|A

Dzieci mają głos. Są jeszcze wolne miejsca na międzynarodowe warsztaty teatralne "Konferencja dzieci" we Wrocławiu. Zajęcia w klubie Barbara rozpoczną się w czwartek (22 września) i potrwają trzy dni, w tym czasie młodzi adepci sztuki aktorskiej przedstawią swoją wizję świata i przygotują powarsztatowe przedstawienie. Organizatorzy zapraszają dzieci od 9 roku życia i młodzież szkolną. Udział w międzynarodowym projekcie badawczym “Konferencja dzieci” jest bezpłatny.

Zapisy: warsztaty.dziecinada@gmail.com, 501 620 443.

Projekt realizowany dzięki wsparciu Konsulatu Generalnego Niemiec we Wrocławiu w ramach obchodów 25 lat dobrego sąsiedztwa.

BARBARA:

22.09.2016 – 16:00-20.00 - warsztat
23.09.2016 – 10.00-18.00 - warsztat
24.09.2016 – 10.00-12.00 - próba generalna / 14:15 – spektakl powarsztatowy

O warsztatach:

Inspirując się książką Ericha Kästnera "Konferencja Zwierząt", chcemy oddać dzieciom głos, żeby opisały nam świat w którym chcą żyć. Pytamy dzieci co myślą o ekologicznych, społecznych i politycznych problemach współczesnego społeczeństwa? Jakie są ich osobiste lęki, pragnienia i pomysły na przyszłość? Czego można nauczyć dorosłych? Każde dziecko stworzy własną książkę pytań dotyczących przyszłości. Książki te staną się podstawą do powstania spektaklu teatralnego. Podczas 3-dniowego warsztatu dzieci i młodzież wraz z zespołem Das PapierTheater oraz zaproszoną do tego projektu polską artystką: Aleksandrą Osowicz, rozwiną pytania zawarte w książce w gry słowne, teksty piosenek oraz tańce. Jest to projekt międzynarodowy w którym dzieci z różnych zakątków świata przedstawią swój punkt widzenia na współczesność. Projekt badawczy będzie kontynuowany, w 2018 planowany jest "Szczyt dzieci" oraz otwarcie wystawy "Biblioteka książek o..."

O teatrze:

Papierowy Teatr z Norymbergii działa od 20 lat pracując i eksperymentując z papierem. Ze swoimi wyjątkowymi spektaklami zjeździł już cały świat.

O artystce:

Aleksandra Osowicz. Pierwszy kontakt z tańcem miała w 1995 roku. Od tego czasu występowała na deskach wielu teatrów repertuarowych : m. in.: Teatr Muzyczny Capitol (Wrocław), Opera Bałtycka (Gdańsk), Nowy Teatr (Warszawa) oraz niezależnych przestrzeni artystycznych m.in.: Galeria BWA Awangarda (Wrocław), Art Station Foundation (Poznań) , Trafo (Budapeszt), Teatro do Bairro (Lizbona), Espaco Alkantara (Lizbona), O Espaco do Tempo (Montemor o Novo), Dock 11 (Berlin).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama