Wrocław: Zmiany dla kierowców (LISTA)

z informacji prasowych | Utworzono: 2016-09-21 18:18
A|A|A

W najbliższych dniach na terenie miasta wystąpią zmiany w organizacji ruchu w następujących punktach miasta:

Parking P&R przy stacji PKP Wrocław Psie Pole
Dzisiaj parking został oddany do użytku.  Na placu przy ul. Bierutowskiej powstały 33 miejsca postojowe, przebudowano również sąsiadującą z tą lokalizacją zatokę i peron przystankowy.

ul. Pełczyńska - weekendowe prace i ruch wahadłowy
W najbliższy weekend na ulicy Pełczyńskiej rozpoczną się roboty drogowe związane z odtworzeniem nawierzchni po zakończonych pracach przy budowie kanalizacji deszczowej.

Od nocy 23/24 września do nocy z 25/26 września ruch kołowy będzie się odbywał wahadłowo jednym pasem jezdni na odcinku od ul. Tymiankowej do nr 153.

W celu zminimalizowania utrudnień prace będą realizowane odcinkami. Odtwarzanie nawierzchni zostało zaplanowane na kolejne 6 - 7 weekendów.

mosty Uniwersyteckie - zmiana terminu zakończenia robót 
Termin zakończenia prac przy remoncie jezdni, torowiska i słupów trakcyjnych ulegnie przesunięciu z 30 września na październik - prawdopodobnie połowa miesiąca. 

Powodem zmiany terminu są przeszkody natury proceduralno - formalnej uniemożliwiające demontaż starych słupów trakcyjnych i montaż nowych.

Jeśli Wydział Architektury i Budownictwa UM wyda jeszcze dzisiaj dziennik budowy, wykonawca będzie mógł przystąpić do demontażu słupów trakcyjnych co zagwarantowałoby zakończenie robót przy montażu trakcji tramwajowej w połowie października br. i wznowienie komunikacji tramwajowej na mostach.

Roboty torowe postępują zgodnie z harmonogramem, rozpoczęcie wymiany nawierzchni na drugiej jezdni rozpocznie się natychmiast po przełożeniu ruchu kołowego na nowowyremontwaną nitkę, co nastąpi po zakończeniu demontażu słupów stojących po tej stronie (demontaż wymaga ustawienia na jezdni specjalistycznego sprzętu i wyłączenia jej z ruchu).

most Muchoborski - planowane otwarcie na noc 30.09/1.10
Na moście trwają prace drogowe na części jezdnej, na przełomie bieżącego i przyszłego tygodnia będzie układana nawierzchnia bitumiczna co stanowić będzie ostatni etap robót.

Planowany termin zakończenia prac i oddania mostu do ruchu to noc z 30 września na 1 października. Czynnikiem zagrażającym dotrzymania terminu jest wyłącznie pogoda (ulewne deszcze).

ścieżka rowerowa pod mostem Szczytnickim - zakończenie robót
Nowa droga rowerowa na lewym brzegu Odry jest już gotowa, na placu budowy trwają ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe.

W przyszłym tygodniu planujemy rozpoczęcie odbiorów technicznych, oddanie nowej trasy do użytkowania nastąpi na początku października.

Dokładny termin będziemy mogli podać po zakończeniu odbiorów.

Ścieżka mierzy 280 m długości i 3,4m szerokości. Jest wykonana w technologii bitumicznej (na zjazdach) i z płyt żelbetowych pokrytych żywicą (półka pod mostem).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama