Trzymały w napięciu do końca. Koszykarki CCC wygrały w Toruniu

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-10-09 07:00 | Zmodyfikowano: 2016-10-08 23:09

Wszystko co najważniejsze działo się w ostatnich dwóch minutach. Kiedy niepilnowana na lewej 45-tce Julie McBride trafiła za trzy to ekipa gospodarzy wyszła na prowadzenie 67:66. Dla Amerykanki był to 16 punkt w meczu. Na minutę i 22 sekundy przed końcem było jeszcze gorzej dla drużyny z Polkowic. Darixa Morris schodząc z piłką ze skrzydła na wysokość linii rzutów wolnych trafiła z wyskoku i podwyższyła korzystny dla torunianek wynik do stanu 69:66.

Trener Vadim Czeczuro od razu poprosił o czas, ale rozrysowana przez niego zagrywka nie przyniosła spodziewanego efektu. W kluczowym momencie Magdalena Leciejewska zamiast w ręce Marty Urbaniak podała piłkę w aut. To była 18 strata gości w tym meczu.

Po drugiej stronie parkietu nie trafiła Emilia Tłumak i CCC w końcu odpowiedziało skuteczną akcją. Walerija Musina wykorzystała zasłonę od Magdaleny Leciejewskiej i trafiła swoją jedyną tego dnia trójkę. Był remis 69:69 a na zegarze zaledwie 38 sekund do końca.

Wtedy świetnie spisała się defensywa dolnośląskiej ekipy. Marija Rezan zablokowała wchodzącą dwutaktem Weronikę Gajdę. Piłka była jednak ciągle w posiadaniu torunianek. Julie McBride znów rzucała z czystej pozycji zza łuku, ale spudłowała.

Z 14 sekundami do końca polkowiczanki mogły grać do ostatniej syreny i pewnie by tak zrobiły gdyby nie to, że przy wejściu pod kosz Kelley Cain sfaulowała Noemie Mayombo. Belgijka trafiła oba rzuty wolne i CCC prowadziło 71:69. Takim wynikiem zakończyło się spotkanie w Toruniu, bo miejscowe koszykarki w ostatniej akcji straciły piłkę. Weronika Gajda grała lobem zza łuku, pod kosz do Kelley Cain. Nie przewidziała jednak, że po drodze jest jeszcze Marija Rezan, która przejęła piłkę i zapewniła polkowiczankom zwycięstwo.

Energa Toruń - CCC Polkowice 69:71 (23:21, 11:19, 20:13, 15:18)

Punkty dla Energii: McBride 16, Cain 15, Gajda 13, Adamowicz 9, Morris 8, Szczepanik 6

Punkty dla CCC: Rezan 17 (10 zbiórek), Urbaniak 15, W. Musina 14, Mayombo 7, R. Musina 7, Leciejewska 6 (11 zbiórek), Idziorek 3, Gala 1