Podsumowanie akcji „Trzeźwy poranek”

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2016-10-11 15:48
A|A|A

Wczoraj od wczesnych godzin rannych funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili akcję prewencyjną pn. „Trzeźwy poranek”. Policjanci sprawdzili trzeźwość blisko 9 tysięcy kierowców. Niestety aż 16 kierowców jechało pojazdami w stanie nietrzeźwości i 19 po użyciu alkoholu. Jeden z zatrzymanych właśnie w takim stanie odwoził swoje dziecko do szkoły. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie wszyscy odpowiedzą teraz przed sądem.

Policjanci 10 października br. od wczesnych godzin rannych, na drogach naszego województwa prowadzili działania prewencyjno-kontrolne pn. „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze sprawdzali czy osoby jadące samochodami lub motocyklami są trzeźwe. Podczas akcji funkcjonariusze w ciągu kilku godzin skontrolowali blisko 9 tysięcy kierowców Niestety nie wszyscy użytkownicy dróg jechali zgodnie z przepisami. Policjanci zatrzymali aż 35 kierowców, którzy wsiedli do swoich pojazdów po wypiciu alkoholu. 16 z nich jechało będąc w stanie nietrzeźwości, a 19 po użyciu alkoholu. Funkcjonariusze z powiatu polkowickiego zatrzymali m.in. 37-latka, który mając 0.4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu odwoził swoją 9-letnią córkę do szkoły. Jego dalsza jazda została przez policjantów przerwana.
Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a dziecko wprawdzie z opóźnieniem, ale za to bezpiecznie dotarło do szkoły.

Wszyscy kierowcy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze odpowiedzą teraz przed sądem.
Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Wobec kierowcy może zostać także orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat. Tego typu policyjne działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach będą cyklicznie kontynuowane.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama