Ślęza przegrywa w hicie z Wisłą 65:71

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-10-15 21:57 | Zmodyfikowano: 2016-10-15 21:58

Ten mecz nie mógł rozpocząć się lepiej dla wrocławianek. Gospodynie wyszły błyskawicznie na 13-punktowe prowadzenie po świetnych akcjach m.in. Zoll i Skobel. W ekipie z Krakowa obudziła się Simmons, która zaczęła trafiać trójki. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 24:17 dla Ślęzy.

Druga kwarta była już bardziej wyrównana, choć widać było, że przyjezdne z minuty na minutę zaczynają się rozkręcać. Wynik do przerwy 37:33 zwiastował emocje w drugiej części.

Po przerwie Ślęza wciąż kontrolowała to spotkanie. Zawodniczki z Wrocławia miały co prawda problemy z trójką Ben Abdelkader-Simmons-Kobryn, ale były skuteczne w ataku. Trzecia kwarta zakończyła się 57:52.

Ostatnia odsłona tego meczu należała już wyłącznie do krakowianek. Ślęza była bardzo nieskuteczna w ataku i po pięciu minutach gry na tablicy świetlnej mieliśmy remis 57:57. Wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej minucie meczu. Krakowianki po świetnych akacjach m.in Kobryn i Ygueravide zwyciężyły ostatecznie w szlagierze 71:65.

Ten mecz był bardzo ważny zwłaszcza dla Agnieszki Śnieżek - zawodniczka Ślęzy do Wrocławia trafiła z Krakowa i żałuje, że nie udało się pokonać dawnych koleżanek: