BLK: pierwsza porażka CCC, pewny triumf Ślęzy w Lublinie

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-10-19 22:00 | Zmodyfikowano: 2016-10-19 22:00

Koszykarki CCC Polkowice miano jedynej niepokonanej drużyny w lidze straciły w Gorzowie Wielkopolskim. Problemy ekipy z Dolnego Śląska rozpoczęły się już w drodze na mecz. Kłopoty komunikacyjne sprawiły, że zespół CCC do hali AZS dotarł w ostatniej chwili, a spotkanie rozpoczęło się z półgodzinnym opóźnieniem. Oba zespoły tego dnia znacznie lepiej radziły sobie w defensywie niż w ataku. Przez 30 minut mecz miał wyrównany przebieg. O sukcesie zespołu Dariusza Maciejewskiego zadecydowało lesze otwarcie decydującej kwarty. Po czterech minutach gorzowianki zdołały zbudować 13-punktową przewagę, której koszykarki z Polkowic nie zdołały już zniwelować.

Najlepszą zawodniczką w zwycięskim zespole była Courtney Hurt z 21 punktami i ośmioma zbiórkami, a 15 punktów, 12 zbiórek i siedem asyst dodała do tego Stephanie Talbot. 12 punktów dla CCC rzuciła Marta Urbaniak.

Jednostronny przebieg miał hit kolejki, w którym Ślęza Wrocław zmierzyła się w Lublinie z AZS. Już na początku meczu kontuzji doznała rozgrywająca miejscowych - Dominika Owczarzak. Brak czołowej zawodniczki rywalek oraz absencja Aliyi Handford ułatwiły zadanie wrocławiankom. Pierwsza kwarta była jeszcze wyrównana, ale potem Ślęza z każdą kolejną minutą spokojnie powiększała swoją przewagę. Przełomowym momentem okazała się trzecia kwarta. Koszykarki z Wrocławia pozwoliły w niej zdobyć rywalkom tylko cztery punkty, a same uzyskały cztery razy więcej. W ostatniej części meczu wrocławianki jeszcze powiększył 15-punktowe prowadzenie.

Najbardziej wyróżniającą się zawodniczką ekipy z Wrocławia była Nikki Greene z 17 punktami i 14 zbiórkami. 13 punktów dodała Kateryna Rymarenko. Wśród akademiczek najlepsza była Kateryna Dorogobuzowa z 18 punktami i siedmioma zbiórkami.