Światowe korporacje przeniosą się z Londynu do Wrocławia? [WIDEO]

| Utworzono: 2016-11-08 07:45 | Zmodyfikowano: 2016-11-08 07:45
Światowe korporacje przeniosą się z Londynu do Wrocławia? [WIDEO] - fot. Andrzej Owczarek
fot. Andrzej Owczarek

Zagrożenie, ale także wielka szansa, szczególnie dla Wrocławia. Brexit. Światowe korporacje obawiają się trzęsienia ziemi i coraz głośniej mówi się o tym, że londyńskie city może mieć spory problem. Tyle, że najpierw trzeba znaleźć nową lokalizację dla firm i tutaj swoją szansę widzi stolica Dolnego Śląska.

Już za kilka godzin Ewa Kaucz, wiceprezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, leci do Londynu, by namawiać światowe korporacje do przeprowadzki właśnie do Wrocławia. A jeszcze przed odlotem Ewa Kaucz była gościem Rozmowy Dnia Radia Wrocław:

Przemysław Gałecki: Brexit to zagrożenie, ale także wielka szansa, szczególnie dla Wrocławia. Światowe korporacje obawiają się trzęsienia ziemi i coraz głośniej mówi się o tym, że londyńskie City może mieć spory problem, bo zacznie się ucieczka. Pani postara się aby Wrocław na tym problemie skorzystał...

Ewa Kaucz: Troszeczkę tak. Brexit jest nadal bardzo odległy, ale powoduje, że prowadzenie biznesu w Wielkiej Brytanii jest obarczone większym ryzykiem. Natomiast nie upatrywałabym w samym Brexicie, tylko w ogóle w sytuacji, która ma miejsce w Wielkiej Brytanii obecnie, szansy dla Polski i dla Wrocławia. I rzeczywiście 9 listopada, w środę będziemy brali udział w konferencji organizowanej przez ABSL, czyli stowarzyszenie liderów sektora usługowego, największych firm usługowych w tej części Europy, takich firm jak Hewlett-Packard Google, IBM. To stowarzyszenie we współpracy z brytyjskim Bloombergiem organizuje konferencje właśnie dla inwestorów brytyjskich, ale też zagranicznych działających w londyńskim City odnośnie potencjały inwestycyjnego krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

I to stowarzyszenie, bardzo ważne branżowe stowarzyszenie, mówiące o tym np. w swoim najnowszym raporcie o tym, które kierunki warto wybrać, spośród polskich miast opisało tylko Wrocław.

Tak, wskazało Wrocław jako tę destynację, która jest najbardziej dojrzała, najciekawsza dla inwestorów. Plusów jest wiele. Przede wszystkim to jest rynek pracy, studenci, dojrzałość prowadzonych biznesów. Wrocław mając największą w Polsce liczbę centr rozwojowo badawczych centrów inżynieryjnych, jest w stanie odpowiedzieć na wymagania inwestorów brytyjskich, co nie jest takie łatwe. Jesteśmy najdojrzalszym miejscem w Polsce do prowadzenia biznesu.

Leci Pani do Londynu jako przedstawiciel jedynego polskiego miasta. Na miejscu będzie także wicepremier Mateusz Morawiecki.

Konferencja ma na celu pokazanie potencjału inwestycyjnego wszystkich najatrakcyjniejszych krajów Europy Środkowo-Wchodniej ale także Europy Południowej. W konferencji biorą udział np. podsekretarz stanu ministerstwa gospodarki Rumunii, prezes czeskiego odpowiednika Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz premier Morawiecki. My zostaliśmy doproszeni do uczestnictwa, z czego się bardzo cieszymy, jako właśnie ta dojrzała biznesowo stolica kraju.

Kuchni pani nie zdradzi...?

Odpowiedź w Rozmowie Dnia Radia Wrocław. Posłuchajcie całej audycji:

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.