Miał prawie 3 promile i chciał kierować cysterną z towarem o wadze 24 ton

z informacji prasowych | Utworzono: 2016-11-08 14:18 | Zmodyfikowano: 2016-11-08 14:18
A|A|A

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymał telefoniczną informację o kierowcy, który prawdopodobnie po wypiciu alkoholu usiadł za kierownicę. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce zdarzenia zostali poinformowani przez dwóch mężczyzn o tym, że zabrali oni kluczyki kierowcy samochodu ciężarowego, który na parkingu bardzo nieudolnie manewrował pojazdem uszkadzając swój zbiornik paliwa. W związku z podejrzeniem, że kierowca może być pijany uniemożliwili jego dalszą jadę.

Kiedy funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu sprawdzili stan trzeźwości 29-letniego obcokrajowca, okazało się że ma on blisko 3 promile alkoholu.

Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany i usłyszał zarzut, a pojazd został przekazany właścicielowi firmy, której 29-latek był pracownikiem. Podejrzany przyznał, że wcześniej z kolegą wypił alkohol i twierdził, że za kierownicę wsiadł żeby tylko przestawić samochód.

Za przestępstwo, o które podejrzany jest kierowca ciężarówki, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień oraz grzywna.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama