Legnica: Policjanci odnaleźli zaginioną 80-latkę

z informacji prasowych | Utworzono: 2016-11-08 12:35 | Zmodyfikowano: 2016-11-08 12:35
A|A|A

Policjanci z Legnicy, w wyniku prowadzonych działań, odnaleźli zaginioną 80 – letnią kobietę, która wyszła na spacer z psem i nie wróciła do miejsca zamieszkania. Na szczęście zaginioną funkcjonariusze odnaleźli całą i zdrową.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania po tym, jak oficer dyżurny legnickiej komendy miejskiej otrzymał informację od zaniepokojonego syna, o tym, że jego 80 - letnia mama wyszła na spacer, z którego nie wróciła. Z uzyskanych informacji wynikało, że kobieta poszła wraz z psem, który po kilkunastu minutach wrócił do domu, ale sam.

Komunikat o zaginionej został natychmiast przekazany wszystkim funkcjonariuszom pełniącym służbę na terenie miasta. Już po kilkudziesięciu minutach legniccy policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy przeszukując ulice odnaleźli starszą kobietę. Okazało się, że zaginiona przewróciła się w okolicy jednego ze śmietników i nie była w stanie sama się podnieść.

Na szczęście kobiecie nic się nie stało. Policjanci pomogli 80 - latce i przekazali ją pod opiekę rodziny. Warto, w tym przypadku przypomnieć, abyśmy nie przechodzili obojętnie obok osób, które mogą potrzebować naszej pomocy. Pamiętajmy, że leżący na ziemi mógł zasłabnąć, doznać udaru, czy zawału.

Nawet, jeśli okaże się, iż osoba, której chcemy pomóc jest nietrzeźwa nie rezygnujmy z poinformowania o tym policjantów, szczególnie ze względu na zagrożenia związane z coraz niższymi temperaturami. Warto sobie uświadomić, że sami możemy też znaleźć się w sytuacji, gdy będziemy potrzebować pomocnej dłoni. Takie zachowania mogą uratować ludzkie życie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama