Światowe media o Wrocławiu

na podstawie informacji prasowych | Utworzono: 2016-11-08 14:43
A|A|A

fot. materiały prasowe

Za najlepsze miejsce do spędzenia weekendu w Polsce uznał Wrocław Rough Guides, wydający słynne przewodniki, których autorzy podróżują po całym świecie. Za stolicą Dolnego Śląska przemawiają m.in.: przyciągający Rynek, unikatowa atmosfera i widoki z nadodrzańskich bulwarów, wspaniała architektura modernistyczna (w tym przede wszystkim kompleks Hali Stulecia), nowoczesna polska kuchnia, bogaty wybór piw z browarów rzemieślniczych.

Do spędzenia weekendu w stolicy Dolnego Śląska zachęcał również reportaż w prestiżowym Vogue, nie tylko ze względu na wydarzenia związane z Europejską Stolicą Kultury 2016, lecz także pociągającą atmosferę, bogatą ofertę kulinarną i fascynującą architekturę, zarówno historyczną, jak i nowoczesną. – Wrocław zyskuje coraz mocniejszą pozycję na mapie Europy, zarówno w wymiarze gospodarczym, jak i kulturalnym oraz turystycznym. Widać to również po coraz większym zainteresowaniu miastem najważniejszych zagranicznych mediów.

Nowoczesna architektura doskonale promuje Wrocław, czego przykładem są publikacje na temat budynku OVO Wrocław w najbardziej prestiżowych magazynach o designie – Designboom oraz Wallpaper. Autorzy doceniają projekt przygotowany przez pracownię Gottesman-Szmelcman Architecture.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama