Radio Wrocław Kultura DAB+ Sztuka (SŁUCHAJ od 16.00)

Maciek Przestalski | Utworzono: 2016-11-09 15:21 | Zmodyfikowano: 2016-11-09 15:21
A|A|A

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

Jak dawniej wykonywano meble, w jaki sposób je dekorowano, do czego służyły pultynek, kabinet i skrzynka-kramik? O tym chwilę po 16:00 mówić będzie Małgorzata Korżel-Kraśna, kuratorka ekspozycji "Stolarski kunszt. Meble XV-XVII wieku" w Muzeum Narodowym.

Następnie wybierzemy się na Przedmieście Oławskie. "Przestrzeń ma charakter warsztatowo-wystawienniczy i przeznaczona jest do pracy artystycznej oraz wymiany doświadczeń między społecznością lokalną, a zaproszonymi gośćmi". Ok 16:45 Jacek Sterczewski zachęci do odwiedzenia Pracowni Komuny Paryskiej 45, jednego z elementów projektu Wroclaw - wejście od podwórza.

Po 17:15 Wrocław 2016 ESK i kolejna odsłona programu rezydencji artystycznych AiR Wro. Karolina Bieniek i pochodząca z Włoch artystka Alessandra Ferrini opowiedzą o projekcie "Ghetto Relay", który ma być nawiązaniem do węzłów radiowych, służących do komunikacji imigrantów zbierających pomidory we włoskim regionie Puglia.

Po 18:00 Łukaszem Paluchem oraz Joanną Jopkiewicz i Martą Przeciszewską porozmawiam o wystawie studenckiej "Postęp Prac" którą oglądać możecie w galerii BWA Dizajn.

Na koniec Michał Beniek zapraszać będzie na wystawę Photography Never Dies, która w przyszłym tygodniu rozpocznie się na Dworcu Głównym. Ekspozycja "jest symboliczną opowieścią o narodzinach fotografii, jej ewolucji oraz wartościach jakie kryją się w naturze samego medium".

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama