Wrocławski Capitol w Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

Gregor Niegowski, na podst. mat. prasowych | Utworzono: 2016-11-09 19:20 | Zmodyfikowano: 2016-11-09 19:20
A|A|A

mat. prasowe

Oba spektakle miały premierę w tym roku: "Po Burzy Szekspira" na Scenie Ciśnień 8 kwietnia, a "Liżę twoje serce" - 8 października na Dużej Scenie. 

"Po Burzy Szekspira" nie jest zwykłą adaptacją, a kolejnym szekspirowskim apokryfem reżyserki, moraliteem o umieraniu człowieka w człowieku, o samotności i niespełnieniu. 
"Liżę twoje serce" to musical o Cygance, która w powojennym Wrocławiu szuka swojego ukochanego Cygana ze złotym zębem, wędrówka mierzona tęsknotą, lękiem, śmiechem i miłością, opowieść o mieście, w którym każdy kiedyś był obcy.

Konkurs ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama