Wiemy, co zmieni się w WBO 2018

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2016-11-11 11:44 | Zmodyfikowano: 2016-11-11 11:43
A|A|A

Co zmieni się od przyszłego roku we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim? Urząd przygotowuje listę korygującą dotychczasowe zasady. Wśród nich już znalazły się takie punkty jak zwiększenie liczby punktów do głosowania czy korekta wprowadzonego rok temu podziału na rejony. To jednak nie wszystko - mówi Bartłomiej Świerczewski z wrocławskiego magistratu:

Pomysł jednak nie wszystkim się podoba. Jak mówi lider jednego z projektów Robert Gacek - to tylko wydłuży całą procedurę:

Urząd chce także stworzyć program mikrograntów. Mieszkańcy będą mogli uzyskać niewielkie kwoty, wstępnie od 1000 do 1500 zł, na aktywizację społeczności wokół stworzonych już przedsięwzięć. Wśród planowanych działań są takie jak zawody sportowe na zbudowanych boiskach czy festyny z parkach i na placach zabaw.

Słuchamy głosów mieszkańców i wyciągamy wnioski - tak przed ogłoszeniem zasad kolejnego wrocławskiego budżetu obywatelskiego mówią urzędnicy. Wśród nich pojawią się takie zmiany jak zwiększenie liczby punktów do głosowania papierowego czy wydłużenie czasu wyborów projektów. Dodatkowo ma zostać wprowadzony także program mikrogranów.

Dzieki niewielkim kwotom, wstępnie ok. 1000-1500 zł mieszkańcy będą mieli szansę na przykład na organizację festynów na wybudowanych z WBO placach zabaw, czy zawodów sportowych na nowych boiskach. Z pomysłu cieszą się przede wszystkim najmłodsi:

Oficjalnie nowe zasady mają zostać ogłoszone podczas oficjalnego spotkania zaplanowanego na 19 października.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama