Prof. Marek Ziętek doctorem honoris causa Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycznego

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2016-11-16 18:35
A|A|A

Prof. Marek Ziętek doctorem honoris causa Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycznego
Decyzja zapadła już we wrześniu. Rada Naukowa jednogłośnie zdecydowała o przyznaniu prof. Markowi Ziętkowi doctora honoris causa Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycznego. Uroczystość odbyła się 16 listopada we Lwowie.

Wrocławski i Lwowski Uniwersytet Medyczny łączy bliska i wieloletnia współpraca. Poza wymianą studentów i pracowników łącząca jednostki umowa zakłada także wspólne badania, publikacje czy aplikowanie o unijne dotacje.

- My też przechodziliśmy tę drogę co Ukraina - podkreślał wielokrotnie prof. Marek Ziętek. Też musieliśmy dostosować się do zmian, nauczyć nowego sposobu myślenia, pozbyć złych nawyków. Nam w tej drodze bardzo pomogli Niemcy. Chcemy być dla Ukraińców tym, czym Niemcy byli dla nas, zwłaszcza, że korzenie naszego uniwersytetu sięgają do Lwowa. A my o tym pamiętamy i jest to dla nas ważne - zaznacza rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

To już kolejny tytuł doctora honoris causa w dorobku prof. Marka Ziętka. Jako pierwszy tym zaszczytnym wyróżnieniem uhonorował go Uniwersytet Medyczny w Tarnopolu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama