Radio Wrocław Kultura: Rytm Ulicy (SŁUCHAJ OD 21.00)

| Utworzono: 2016-11-16 20:42 | Zmodyfikowano: 2016-11-16 19:50
A|A|A

Środowe spotkanie z nowymi zjawiskami muzycznymi rozpoczniemy od tradycyjnego przeglądu nowości. W porównaniu do poprzedniego tygodnia, tym razem rynek wydawniczy zdecydowanie nie był przeciążony. Cały czas w czołówce utrzymują się płyty Commona i Alicii Keys. Do grona weteranów dołączyła jednak jeszcze jedna, bardzo znacząca i wpływowa z perspektywy historii muzyki hip hopowej grupa. Po latach zawirowań, wewnętrznych problemów i kłótni udało się doprowadzić do wydania definitywnie ostatniej płyty w dorobku kultowego zespołu A Tribe Called Quest. Na "We got it from Here… Thank You 4 Your service" odzywają się głównie sentyment, wspomnienia i jeszcze większy smutek spowodowany śmiercią Pfive Dawga. Sprawdzimy zatem jak legendarny skład żegna się ze swoimi fanami. W audycji znajdziemy również czas na przysłuchanie się zapowiedziom singlowym młodych artystów.

W kolejnej części spotkania będzie miała miejsce retrospektywa muzyczna, która zaprowadzi nas do czasów przełomu lat 90' i 2000. Nazwisko Pharrella Williamsa jest dzisiaj powszechnie znane, szczególnie w ciągu ostatnich kilku lat artysta przysporzył sobie wielu słuchaczy, którzy pokochali turbo pozytywny utwór "Happy", czy współpracę z zespołem Daft Punk. Nagle też okazało się, że potrafimy zanucić, albo przynajmniej kojarzymy wiele przebojów, które wydane zostały na przestrzeni ostatnich 20 lat i maczał w nich palce wspomniany Pharrell. Dla fanów nowych brzmień oczywistym jest, że rewolucja dźwiękowa, której dokonali Pharrell i Chad Hugo, tworzący jako The Neptunes zdefiniowała współczesny pop, a ich wpływ porównywalny jest do znaczenia wytwórni Motown 30 lat wstecz. W dzisiejszym Rytmie Ulicy posłuchamy więc wczesnych nagrań producenckich The Neptunes i postaramy się wskazać te najbardziej udane. Tematu na pewno nie uda nam się wyczerpać, spróbujemy jednak stworzyć porządne podwaliny pod dalsze wycieczki w rytmach dokonań duetu z Wirginii.

Koniec spotkania dyktowany jest muzyką świata, ze szczególnym uwzględnieniem eksperymentu. Królować będzie wytwórnia Principe Discogs.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama