Radio Wrocław Kultura: Co dzisiaj w What's in the box?

Krzysztof Majewski | Utworzono: 2016-11-18 17:01 | Zmodyfikowano: 2016-11-18 17:01
A|A|A

Zaczynamy od wizyty Marka Michalika z Kina Nowe Horyzonty. Porozmawiamy o Festiwalu Filmowym Pięć Smaków, któryw całości poświęcony jest Azji. Nie tylko filmowo, ale i podróżniczo.

16.40 to rozmowa z Bartoszem M. Kowalskim. Reżyserem kontrowersyjnego filmu "Plac Zabaw", który dzisiaj wchodzi na ekrany kin.

O 17.15 spotkanie z Europejską Stolicą Kultury Wrocław 2016, a dokładnie z mikrograntami. Odwiedzi nas Lilianna Borowska - asystent reżysera i twórczyni kostiumów spektaklu "Ubierz mnie w słowa", który zobaczymy 27.11 W "Barbarze".

Tuż po 18.00 w studiu Jarosław Skóra, który zaprosi na kolejne pokazy, szalenie popularnych, "Kadrów Wrocławia". Pokazy odbędą się między 24, a 27 listopada w Kinie Nowe Horyzonty. O bilety warto zadbać wcześniej!

18.30 to długa rozmowa z Maciejem Pieprzycą, reżyserem "Jestem mordercą". Film opowiada historię "wampira z Zagłębia", seryjnego mordercy kobiet.

19.00 to jak zawsze seriale z Miłosławą Bożek. Na początek, dopiero co wydana, książka Marka Frosta współscenarzysty Twin Peaks - "Sekrety Twin Peaks". To dobry moment na powtórkę przed 2017 rokiem, kiedy ukaże się kontynuacja kultowego tytułu.

Serialem tygodnia będzie natomiast, najdroższy serial Netflix'a - "Korona". Opowiadająca historię Elżbiety II. W pierwszym sezonie do ustąpienia Winstona Churchill'a ze stanowiska premiera.

Zapraszam - Krzysztof Majewski

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama