Radio Wrocław Kultura DAB+ Sztuka (SŁUCHAJCIE)

Maciek Przestalski | Utworzono: 2016-11-23 15:10
A|A|A

fot. radiowroclawkultura.pl

Na wstępie wrócimy do trwającego do końca roku projektu Eco Expanded City. Działanie Karoliny Grzywnowicz "Grün | Zielony" opiera się na poszukiwaniu ważnych dla Wrocławian roślin i związanych z nimi opowieści. Artystka, w towarzystwie Krzysztofa Dobrowolskiego, wprowadzi nas w temat chwilę po 16:00.

Ok. 16:45 Anna Kołodziejczyk i Kamil Moskowczenko zaproszą do Mieszkania Gepperta. Do 9 grudnia trwa tam "W co można tu uwierzyć", wystawa dotycząca tematu religii, ale jest malarskim opisem powolnego demontażu istotnych obszarów tej sfery.

Po 17:15 tradycyjnie Wrocław 2016 ESK i kolejna wizyta związana z programem rezydencji artystycznych Air-Wro. Odwiedzą nas artystka Barbara Mydlak i koordynatorka Anka Bieliz, a rozmawiać będziemy o papiernictwie, pięknej, ale wciąż niedostatecznie docenianej dziedzinie sztuki. Instytucja, która jest jednym z jego najlepszych popularyzatorów w Polsce, to Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju.

„Grafika użytkowa jest najczulszym sejsmografem przemian w sztuce” - tak w 1966 roku krytyk Kazimierz Rainczak tłumaczył ideę organizacji I Wystawy Wrocławskiej Grafiki Użytkowej Dokładnie pół wieku później Fundacja 102 postanowiła reaktywować tę szlachetną inicjatywę i nawiązując do pierwotnych założeń, zaprosić wszystkich do wzięcia udziału w 25 Wrocławskiej Wystawie Grafiki Użytkowej. O wszystkim po 18:00 porozmawiam z Marianem Misiakiem.

A na koniec sztuki wizualne połączymy z tematem ochrony zwierząt. W piątek w galerii MD_S rozpocznie się wystawa fotografii Jo-Anne McArthur, która od kilkunastu lat dokumentuje sytuację zwierząt wykorzystywanych w różny sposób przez człowieka. Po 19:00 naszym gościem będzie Marta Czyż.

Radio Wrocław Kultura DAB+ Sztuka, środa 16:00 - 20:00, Maciek Przestalski

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama