Świece Caritas Archidiecezji Wrocławskiej dotarły na Dolny Śląsk

| Utworzono: 2016-11-26 18:15 | Zmodyfikowano: 2016-11-26 18:15
A|A|A

Fot: P. Gałecki

Święta coraz bliżej, więc rusza akcja sprzedaży Świec Caritas. Przyda się każda złotówka. Według ostatnich badań w prawie co dziesiątym polskim domu dzieci żyją poniżej minimum egzystencji. - Żyją bez radości światła i bez ciepła, dlatego zachęcam wszystkich do udziału w tej akcji, bo ona niesie wiele nadziei, a także radości dzieciom, które mogą korzystać chociażby z wyjazdów - podkreśla Arcybiskup, Metropolita Wrocławski Józef Kupny.

- Ja wszystkich dolnoślązaków zachęcam, aby kupić tę świecę, czy jest się osobą wierzącą, czy też nie. Daje gwarancję, że te pieniądze, które w ten sposób są pozyskiwane służą dobru - mówi wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak.

A każdy kto chciałby pomóc w pakowaniu świec w mniejsze paczki może przyjść w poniedziałek między godz. 12 a godz. 17 do siedziby wrocławskiej Caritas. Przyda się każda para rąk.

W polskich domach, od 23 lat stawiamy na wigilijnym stole świecę Caritas, wyraz naszej troski i solidarności z dziećmi najuboższymi i potrzebującymi, których wokół nas wciąż nie brakuje. Obecnie Caritas rozprowadza w Polsce ok. 3 mln świec rocznie.

Akcja WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM ma głównie na celu sfinansowanie kolonii dla dzieci z rodzin dotkniętych ubóstwem oraz takich, które z różnych przyczyn nie mogą pozwolić sobie na taki wydatek. Dzięki osobom, które nabyły wigilijną święcę, tego lata z odpoczynku w Ulinii koło Łeby skorzystało 350dzieci. Co jeszcze się dzieje z pieniędzmi ze sprzedaży świec? Po odliczeniu kosztów dystrybucji, część środków pieniężnych pozostaje w parafii, część wykorzystywana jest w diecezji na akcje prowadzone przez Caritas a 10 gr. z każdej świecy przeznaczane jest na Międzynarodowe Dzieła Caritas na rzecz dzieci. Dzięki temu każda osoba kupująca  świece wspiera działania pomocowe dla osób ubogich i potrzebujących nie tylko w swoim mieście, czy kraju, ale i na całym świecie. W tym roku wsparciem zostaną objęte dzieci uchodźców z Syrii i Iraku.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama