Siatkarki Impelu gorsze od lidera Orlen Ligi

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-11-26 21:21

Impelki pierwszą partię rozpoczęły z animuszem. Szybko uzyskały przewagę 2:7. Z dobrej strony pokazała się Megan Courtney i Agnieszka Kąkolewska. Błędy wrocławianek pozwalały gospodyniom na wyrównanie 13:13. Siatkarki Budowlanych poszły za ciosem i zakończyły seta 25:20.

Kolejną partię również lepiej zaczęły zawodniczki z Wrocławia. Do stanu 5:5 grały uważnie, później znów posypały się błędy. Trener Solarewicz próbował wprowadzać nowe zawodniczki - Joanna Kaczor w miejsce Katarzyny Koniecznej, chwilę później Iza Bałucka zamiast Moniki Ptakale, ale i one nie pomogły. Kolejny set wygrany przez łodzianki do 19.

Po przerwie Impelki wypracowały sobie przewagę 5:9. Kolejne akcje nie były najlepsze w wykonaniu wrocławianek, które kilkakrotnie pomyliły się w ataku (15:15). Do stanu po 15 toczyła się wyrównana gra. Końcówka była zacięta. Wrocławianki traciły ten mecz, później doprowadziły do remisu 21:21, ale w decydującym momencie zawiodły. Więcej zimnej krwi zachowały Budowlane, które mogły cieszyć się z końcowego zwycięstwa.

Budowlani Łódź : Impel Wrocław 3:0 (25:20, 25:19, 25:23)

Budowlani Łódź: Polańska (6), Pycia (8), Beier (10), Grobelna (17), Vincourova (3), Grajber (7), Maj-Erwardt (L) oraz Pelc

Impel Wrocław: Kossanyiova (11), Ptak (6), Konieczna (3), Kąkolewska (7), Hancock (5), Courtney (15), Sawicka (L) oraz Kaczor (3), Bałucka, Mędrzyk, Sikorska