Koniec wakacji. Siatkarki Impelu wróciły do treningów (POSŁUCHAJ)

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-08-24 07:44 | Zmodyfikowano: 2016-08-24 07:44
A|A|A

fot. impelwroclaw.pl

Dwa treningi dziennie - najpierw siłownia, a potem więcej zajęć z piłką. Tak wyglądają treningi Impelu. Siatkarki przygotowują się do sezonu w hali przy szkole podstawowej na Wietrznej.

Atakującą - Joannę Kaczor - zapytaliśmy więc czy podobnie jak najmłodszym uczniom ciężko jest wrócić po wakacjach do szkoły, tak podobny problem mają zawodniczki?

W treningach uczestniczy na razie 9 z 14 zawodniczek pierwszego zespołu. Są to: rozgrywająca Adrianna Wysocka, atakujące: Joanna Kaczor i Katarzyna Konieczna, środkowe: Izabela Bałucka i Monika Ptak, libero Magda Stasiak oraz przyjmujące: Aleksandra Sikorska, Barbara Cembrzyńska i Natalia Mędrzyk. Kogo brakuje? Na zgrupowaniach reprezentacji przebywają Agata Sawicka i Agnieszka Kąkolewska oraz Czeszka Andrea Kossanyiova. Cała trójka będzie brała udział w eliminacjach do mistrzostw Europy 2017.

We Wrocławiu nie ma także jeszcze Amerykanek - Megan Courtney i Michy Hancock, ale powód ich nieobecności jest inny, tłumaczy trener Marek Solarewicz:

Impel do sezonu będzie przygotowywał się niemal wyłącznie we Wrocławiu. Niewykluczone są mini-zgrupowania poza miastem, które jednak nie powinny trwać dłużej niż trzy dni. Oprócz tego wrocławianki zagrają w dwóch turniejach towarzyskich w Szamotułach i Karpaczu. Sparingowe granie brązowe medalistki Orlen Ligi rozpoczną z MKS Dąbrowa Górnicza i z tym samym zespołem je zakończą.

Posłuchaj całej rozmowy z trenerem Impelu Markiem Solarewiczem:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama