Radosław Hyży wraca na trenerską ławkę! Poprowadzi Doral Nysę Kłodzko

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-11-29 11:33 | Zmodyfikowano: 2016-11-29 11:55

Na ten moment czekało wielu kibiców basketu nie tylko w regionie, ale i w całym kraju. Jeden z najbardziej pozytywnych ludzi w branży w końcu znalazł nowy klub. Radosław Hyży pozostawał bez pracy od lata tego roku, kiedy to Śląsk Wrocław, w którym był asystentem, nie przystąpił do rozgrywek PLK.

Po sezonie zbierania doświadczeń u boku dwóch trenerów - najpierw Mihailo Uvalina, a potem Emila Rajkovica teraz będzie pracował na własny rachunek. Hyży został trenerem Doralu Nysy Kłodzko. Zadanie będzie miał niełatwe, bo dolnośląski jedynak w pierwszej lidze zajmuje ostatnie, 16 miejsce.

Doral z dwunastu spotkań w tym sezonie wygrał... zaledwie jedno. Ekipa z Kłodzka pokonała tylko ACK UTH Rosę Radom 66:60 w szóstej kolejce rozgrywek. W pozostałych 11 porażkach nowy zespół Radosława Hyżego był gorszy od rywali o średnio 13,5 pkt. W poprzedniej kolejce Doral uległ na wyjeździe Basketowi Poznań 60:73.

Radosław Hyży dostaje zespól w którym spotka... starych znajomych. Marcin Bluma, Marcin Kowalski czy Marc-Oscar Sanny to koszykarze, z którymi 39-latek grał jeszcze jako zawodnik w Śląsku Wrocław.

Pierwszy trening z nowym zespołem Hyży poprowadzi już dziś. Na trenerskiej ławce w meczu o punkty zadebiutuje natomiast w sobotę (3.12) o 17.00 w domowym meczu przeciwko Astorii Bydgoszcz.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.