Hyży na ławce nie pomógł. Śląsk przegrał dziewiąty raz z rzędu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-12-28 22:41 | Zmodyfikowano: 2015-12-28 22:12
A|A|A

fot. wks-slask.pl

Śląsk w tym spotkaniu prowadził drugi trener Radosław Hyży. Pierwszy szkoleniowiec wrocławian Emil Rajković został kilka godzin wcześniej zdyskwalifikowany na trzy mecze i ukarany finansowo. To konsekwencje jego niesportowego zachowania podczas ostatniego spotkania z Asseco Gdynia.

Wrocławianie zaczęli twardo w defensywie i akademicy początkowo mieli problemy ze zdobywaniem punktów. W czwartej minucie po trafieniu Kamila Chanasa goście prowadzili 7:2. Potem gra się wyrównała. W drugiej odsłonie Śląsk po rzucie wolnym Pawła Mroza, który oficjalnie zadebiutował w zespole WKS, odskoczył na 4 punkty, ale potem bardzo szybko tę przewagę stracił. Inicjatywę przejęli gracze z Koszalina, którzy w 24. minucie mieli już 10-punktową zaliczkę (42:32).

Podopieczni Radosława Hyżego po rzutach Witalija Kowalenki oraz Michała Jankowskiego zdołali jednak zmniejszyć straty, a na początku ostatniej kwarty wyszli nawet na skromne prowadzenie po rzucie za trzy punkty Mateusza Jarmakowicza.

Końcówka była wyrównana. Lepsi w niej byli jednak podopieczni Davida Dedka. W kluczowych momentach punkty na wagę zwycięstwa dla AZS zdobywali Mikołaj Witliński oraz były gracz Śląska Artur Mielczarek.

Wrocławianie w Koszalinie musieli sobie radzić nie tylko bez pierwszego trenera, ale także Amerykanina Jarvisa Wiliamsa, który musiał pauzować z powodu choroby. Odbiło się to na jakości gry podkoszowej Śląska. Wrocławianie przegrali rywalizację w zbiórkach 28:44. Pozwolili rywalom zdobyć także 11 punktów z akcji drugiej szansy; sami nie trafili w takiej sytuacji ani razu.

Śląsk przegrał dziewiąty raz z rzędu i po raz 11 w sezonie. Wrocławianie nadal zajmują przedostatnie miejsce w tabeli Tauron Basket Ligi.

AZS Koszalin - WKS Śląsk Wrocław 64:59 (10:13, 20:14, 19:18, 15:14)

AZS: Witliński 14, Łukasiak 12, James 11, Auda 10, Mielczarek 10, Wadowski 4, Walton 3, Austin 0, Dymała 0, Walker 0, Dąbrowski 0.

WKS Śląsk: Jarmakowicz 14, Kowalenko 13, N. Kulon 8, Chanas 8, Jakubiak 7, Jankowski 6, Mróz 3, M. Kulon.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama