Radio Wrocław Kultura DAB+ Muzyka

Marta Malinowska, Maciek Przestalski | Utworzono: 2016-12-05 16:00 | Zmodyfikowano: 2016-12-05 15:45
A|A|A

W nowy tydzień wchodzimy, odkrywając kolejne karty wrocławskiej sceny muzycznej. Naszymi gośćmi będą działający od kilku lat przedstawiciele zarówno sceny gitarowej, jak i elektronicznej.

Zaczniemy od rozmowy z chłopakami z People of the Haze. Na swoim koncie mają ponad 300 koncertów, dwa albumy i deklarację wydawnictwa w 100% po polsku, które ma się ukazać na początku 2017 roku. 10 grudnia zagrają w Starej Piwnicy, gdzie w ramach trasy POP TOUR (People of Pleasures) pojawią się na jednej scenie z Draw The Line (Wrocław) i Simply Pleasures (Kraków).

Tego samego dnia w Firleju odbędzie się 10 Energia Dźwięku. Istotą festiwalu jest szukanie pokrewieństwa na krańcach brzmień, łączenie starego z nowym i uciekanie od oczywistych rozwiązań. Dzięki temu jednego dnia będziemy mogli usłyszeć m.in. Komety, Nagrobki, czy duet Syny. O szczegółach Energii Dźwięku opowie Rafał Jęczmyk.

Po 17.15 zwrot w stronę Europejskiej Stolicy Kultury, by przyjrzeć się wydarzeniom zaplanowanym na grudzień.

Po 18 odwiedzi nas TVB, czyli Tomek Leśniewski. To producent i DJ sprawnie poruszający się w stylistykach bassowych, housie, footworku i wielu innych futurebeatowych odmianach. TVB opowie nam o pracy nad dźwiękiem, dotychczasowych wydawnictwach, jak i zbliżającym się singlu, który zostanie wydany nakładem labelu Sequel One Records. Nie unikniemy też pewnie wątku klubowego Wrocławia. Wykorzystując okazyjny reunion kolektywu Hush Hush Pony, postanowiliśmy zaprosić do naszego studia jedną z tworzących go osób, czyli Michała Zakrzewskiego. Producent i dj, obecnie zamieszkujący Londyn, gdzie raz w miesiącu prowadzi audycję w tamtejszym radiu bleep. Z Michałem porozmawiamy o muzycznej przeszłości, zmianie perspektywy i planach na przyszłość.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama