Wałbrzych: Rozpoczyna się remont Placu na Rozdrożu

Bartosz Szarafin | Utworzono: 2016-12-05 11:30 | Zmodyfikowano: 2016-12-05 11:30
A|A|A

fot. Bartosz Szarafin

Remont wałbrzyskiego Placu na Rozdrożu wchodzi w kluczowy moment. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z utrudnieniami. Częściowo zamkniętych zostanie kilka dróg w obrębie śródmieścia. - To ważny punkt na mapie komunikacyjnej miasta - zaznacza Bogusław Rogiński z Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta.

Zamiast zniszczonego ronda powstaną 2 zatoki autobusowe. W ramach inwestycji zaplanowano również parking przy Przemysłowej, gdzie będzie można zostawić samochód i zamienić go na autobus. To stąd w przyszłym roku ma ruszyć połączenie do czeskiego Mezimesti.

Część dróg dojazdowych i przystanków wyremontowano jeszcze w poprzednich etapach inwestycji. Zmiany na najbliższe pół roku będą dotyczyć zarówno kierowców jak i pasażerów komunikacji  miejskiej. - Zostanie zamknięty odcinek ul. 1 maja od Limanowskiego do pl. Na Rozdrożu, autobusy linii C, 2, i 15 będą miały zmienione trasy przejazdu - mówi Andrzej Welc z działu komunikacji zbiorowej w Zarządzie Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu:

Szczegółowy opis, znajdziecie na stronie wałbrzyskiego zarządu dróg. Przebudowa potrwa co najmniej do czerwca przyszłego roku.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama