Chrobry zagra z Górnikiem, Zagłębie przegrało z KPR

Michał Hamburger | Utworzono: 2016-12-12 09:18 | Zmodyfikowano: 2016-12-12 09:18
A|A|A

fot. Facebook

Głogów rozpoczął tegoroczne rozgrywki fatalnie. Najpierw uległ Gwardii Opole. Tydzień później odwiedził Zabrze. W hali przy ul. Wolności uległ aż 14 bramkami, przegrywając z Trójkolorowymi 27:41. Głogowianie świetnie się jednak zrewanżowali opolanom i na początku grudnia pokonali ich 29:23. Wcześniej pokonali Meble Wójcik Elbląg. Trzecie zwycięstwo w serii wydawało się formalnością, bo głogowianie pojedynkowali się z teoretycznie słabszym Mielcem. Stal była jednak za twarda na głogowskie zęby.

Czy jednak Chrobry zdoła wywalczyć siódme zwycięstwo w rozgrywkach i utrzymać się na trzecim miejscu grupy granatowej, gdzie tuż za nimi czai się Wybrzeże?

Łatwo nie będzie bo Górnik w ostatnich tygodniach spisuje się również bardzo dobrze i wygrywa sporo meczów. To obecnie czwarta ekipa grupy pomarańczowej.

Liczymy, że mecz w Głogowie zakończy się dolnośląskim sukcesem. Tym bardziej, że pechowej porażki doznało Zagłębie. Lubinianie przegrali wczoraj w Legionowie z KPR 25:26.

Spotkanie było bardzo zacięte i twarde. Pod koniec meczu więcej było kar niż bramek. Trzy minuty przed ostatnią syreną lubinian biegało po boisku czterech, a legionowian pięciu. Kiedy do wyniku 25:25 doprowadził Michał Bartczak stało się jasne, że finał będzie emocjonujący. Prowadzenie dał legionowianom Prątnicki, a chwilę później sędziowie odesłali na ławkę Damiana Sulińskiego. Wyrównać mógł znów Bartczak, ale przegrał pojedynek ze Stojkoviciem. To była decydująca akcja meczu.

KPR RC Legionowo - Zagłębie Lubin 26:25 (13:12)

KPR: Stojković - Ignasiak 1, Prątnicki 6, Suliński, Kasprzak 2, Kowalik 4, Titow 8 (4/4), Brinovec 3, Gumiński 2 (1/1)
Karne: 5/5
Kary: 14 min. (Prątnicki, Gumiński - 4 min., Suliński, Kowalik, Stojković - 2 min.)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz - Stankiewicz 1, Przysiek 2, Kużdeba 4, Szymyślik 8, Czuwara 2, Wolski, Gudz, Bartczak, Pietruszko, Moryto 6, Dzono
Karne: 0/0
Kary: 22 min. (Wolski - 6 min., Szymyślik, Czuwara, Gudz - 4 min., Bartczak, Dzono - 2 min.).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama