Odpowie za włamania do mieszkań

z informacji prasowych | Utworzono: 2016-12-16 11:20
A|A|A

Policjanci pionu kryminalnego z Bogatyni, w wyniku prowadzonych działań ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże z włamaniem do mieszkań i kradzieże mienia. Podejrzany to mieszkaniec tego miasta w wieku 39 lat. Funkcjonariusze udowodnili mu już, co najmniej 6 tego typu zdarzeń.

Do zatrzymania doszło po tym, jak policjanci w okresie od października do grudnia br. otrzymywali zgłoszenia dotyczące kradzieży z włamaniem do mieszkań i kradzieży mienia. Sposób działania sprawcy w każdej ze zgłoszonych spraw był identyczny. Wykorzystywał on sen pokrzywdzonych lub ich nieobecność. Po wejściu do mieszkań kradł głównie na biżuterię i pieniądze.

Policjanci pracujący nad tymi sprawami, na podstawie zgromadzonych informacji i prowadzonych analiz ustalili, że ze zdarzeniami może mieć związek 39-letni mieszkaniec Bogatyni. W wyniku dalszych czynności podejrzewany został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwoliła na udowodnienie mężczyźnie na chwilę obecną, co najmniej 6 kradzieży z włamaniem i kradzieży mienia.

39-latek za popełnione czyny odpowie przed sądem, gdzie grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama