Zwycięstwo na koniec roku. Cuprum gra dziś z BBTS

| Utworzono: 2016-12-30 07:00 | Zmodyfikowano: 2016-12-30 07:00

Obie drużyny w tabeli dzieli przepaść. Cuprum jest na szóstym miejscu. Bielszczanie są w tej chwili klasyfikowani dopiero na trzynastej pozycji. W ekipie z Bielska jednak ostatnio sporo optymizmu, a wszystko po wygranej w Warszawie. BBTS przed świętami pokonał wyżej notowanego przeciwnika AZS Politechnikę Warszawską i opuścił ostatnią pozycję w ligowej tabeli. Triumf zawdzięczają między innymi dobrej grze Bartłomieja Lipińskiego, który był jednym z liderów zespołu z Podbeskidzia.

Do tego zespół Rastislava Chudika, będzie z pewnością chciał się zrewanżować za porażkę z Cuprum w pierwszym meczu tego sezonu. Miedziowi mają nadzieję w dobrych humorach zakończyć 2016 rok i dopisać do swego konta pełną pulę punktową.

W Lubinie radość bo jeden z siatkarzy Cuprum otrzymał na koniec roku wyróżnienie. Estońska Federacja Siatkówki ogłosiła listę najlepszych zawodników i trenerów 2016 roku. Przyjmujący zespołu Cuprum Lubin - Robert Täht został wybrany Najlepszym Siatkarzem w Estonii. Tego samego wieczoru odbyła się również Estońska Gala Sportu, zorganizowana przez Estoński Komitet Olimpijski, gdzie Robert Täht był nominowany w kategorii Najlepszy Sportowiec 2016 roku w Estonii. Zawodnik Cuprum Lubin zajął 6 miejsce w tym plebiscycie. Dla Roberta Tähta była to pierwsza taka nominacja.

Trener Cuprum Lubin, Gheorghe Cretu, był jednym z nominowanych w kategorii Najlepszy Trener w kraju i zajął drugie miejsce (po trenerze zespołu wioślarskiego, zdobywcy brązowego medalu olimpijskiego).

Mecz pomiędzy Cuprum i BBTS-em rozpocznie się o godzinie 18:00.