Jak spędzić sylwestrową noc? W lodowatej wodzie!

Piotr Słowiński | Utworzono: 2016-12-31 15:00 | Zmodyfikowano: 2016-12-31 15:00
A|A|A

fot. Piotr Słowiński

Jednym z kultowych miejsc, w których w sylwestrową noc morsy zażywają kąpieli jest Wodospad Podgórnej w Przesiecie.

Zorganizowanego sylwestra w lodowatej wodzie tam nie będzie, ale na samotność nie ma co liczyć mówi miłośnik morsowania, Kornel Olbrycht:

"To miejsce stało się na tyle znane i kultowe, że trudno ostatnio o samotną kąpiel. Tak jak kiedyś można było przyjść i popluskać się w ciszy, to tak teraz kiedy się nie przyjdzie to zawsze kogoś się spotka nawet jeśli nie w wodzie to akurat przychodzi, albo wychodzi"

Wodospad Podgórnej jest największym atutem miejscowości. Trzeci co do wielkości w Karkonoszach, jest jedynym poza parkiem narodowym, w którym legalnie można się kąpać mówi Anna Kurowska z Rady Odnowy Przesieki:

"Można się bezpiecznie wykąpać, nie mamy żadnych wirów - dość bezpieczne zejście. Przyjemny duży basen, łącznie z biczami wodnymi"

Mimo, że nie ma balu w lodowatej wodzie w sylwestra przy Wodospadzie Podgórnej można liczyć na towarzystwo, zapewnia Hanna Kurowska, organizatorka imprez w Przesiece, bo zimna woda dodaje energii na cały rok:

"Zimna woda zrobi ci dobrze, zimna woda doda Ci zdrowia, energii i pozytywnie nastroi do życia. Będziemy palić jakiś ogień, pewnie będziemy się kąpać. Zapraszamy na kąpiele sylwestrowo-noworoczne"

Atrakcją sezonu 2017 będzie oczywiście Bieg Icemana, nazwany tak od człowieka bijącego lodowe rekordy świata, Wima Hofa, który w Przesiece założył swoje centrum szkoleniowe. Bieg odbędzie się 18 lutego. w Przesiece. Miejscowość przyciąga jak magnes ludzi lubiących chłód. Polski rekordzista, który w pojemniku z lodem wytrzymał ponad 2 godziny, czyli Zbigniew Falkowski mówi, że po prostu coraz więcej osób w Polsce wchodzi do lodowatej wody. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama